Gamingowe hotele czyli każdy może poczuć się jak profesjonalny esportowiec

Kiedyś wyjazd na wakacje graczom nie kojarzył się najlepiej. Z jednej strony wyjazd w góry, nad morze czy za granicę zawsze jest przyjemną perspektywą, jednak łączył się on z porzuceniem swojego hobby na ten czas. Zawsze dostępne były przenośne konsole, a ostatnio również telefony jednak nic nie zastąpi własnej gamingowej stacji w domowym zaciszu. Na szczęście czasy się zmieniają, a gamingowe hotele powoli przestają być nowinką, a zaczynają być codziennością.

Już w kwietniu przyszłego roku w Japonii, w Osace otworzy się ośmiopiętrowy hotel "Esports Hotel E-Zone Cyberspace". Na pietrach 1-3 budynek wyposażony będzie w ponad 70 komputerów, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających graczy.

Esports Hotel E-Zone Cyberspace Foto: E-Zone
Esports Hotel E-Zone Cyberspace Foto: E-Zone

Piętra 4-8 przeznaczone są na pokoje dla gości. Wydaje się jednak, że nie będą oni tam spędzać dużo czasu, ponieważ nie będzie w nich żadnego sprzętu do gry. Jedynie niektóre pokoje na siódmym piętrze będą miały stacje gamingowe w pokoju, ale większość odwiedzających będzie musiała korzystać ze stanowisk ogólnych.

Esports Hotel E-Zone Cyberspace Foto: E-Zone

Hotel ma jednak swój zasadniczy minus. Prysznice nie będą w pokojach gościnnych. Zamiast tego kąpiele trzeba będzie brać w piwnicy, która została przystosowana na potrzeby hotelowych gości. Czy ta decyzja nie zniechęci potencjalnych gości? Zobaczymy już w kwietniu przyszłego roku, gdy przyjdzie pora na wielkie otwarcie.

Esports Hotel E-Zone Cyberspace nie jest jednak pierwszą tego typu inwestycją. Choć na zachodzie może to się wydawać dziwnym pomysłem, w Azji takie hotele powstają już od kilku lat.

Jednym z nich jest hotel w chińskim mieście Chengdu, w prowincji Sichuan. Działa on od stycznia 2018 roku. Jest on popularny wśród chińskich graczy, a pokoje oferują gamingowy komputer, łózko, szafkę na przekąski i klimatyzację. Cena waha się między 300 a 500 yuanów (165 - 275 złotych).

Gamingowy hotel w Chengdu Foto: China Daily
Gamingowy hotel w Chengdu Foto: China Daily

>>>Zobacz, gdzie trenują esportowcy. Mają wymarzone, luksusowe warunki<<<

Podobne warunki możemy znaleźć też w Tajwanie. Tam około godziny drogi od stolicy kraju, w Taoyuan powstał "I hotel". Tu pokój kosztuje około 100 dolarów za noc lub jeśli chcemy pograć, tylko przez parę godzin, wyniesie nas to mniej więcej 12 dolarów za 60 minut. Jak dokładnie z bliska wygląda I hotel możecie zobaczyć na filmiku nagranym przez "Linus Tech Tips".

Żeby przez trochę pożyć jak profesjonalny zawodnik na wyjeździe treningowym nie trzeba jednak jechać na drugi koniec świata. Z pomocą fanom gamingu i esportu w Europie przychodzi holenderski "The Arcade Hotel" znajdujący się w samym centrum Amsterdamu. Tutaj pokoje są bardziej dostosowane do europejskich standardów, a cena za pobyt zaczyna się od 130 euro za dzień.

Jak już wspominałem, nie jest to tylko ciekawa atrakcja dla fanów gier, którzy nie chcą rozstawać się ze swoim hobby nawet w trakcie podróży. Hotele gamingowe to też pewien sposób, by poczuć się jak profesjonalny gracz. Sami tylko spójrzcie jak wyglądają ośrodki treningowe dla profesjonalnych esportowców i spróbujcie znaleźć różnicę.

Gaming House ACTINA PACT Foto: ACTINA PACT
"Tortuga", gaminghouse Piratesports Foto: Materiały prasowe
Off-Mode Foto: Off-Mode
x-kom AGO Foto: x-kom AGO
GKS Tychy Foto: GKS Tychy

Teraz każdy może poczuć się profesjonalny gracz, który udał się na obóz treningowy. Ale jeśli po prostu wolicie nie rozstawać się z waszym hobby, nawet w trakcie wakacyjnego wyjazdu, to już teraz nie musicie. Wystarczy, że wybierzecie gamingowy hotel, których powoli pojawia się coraz więcej.

Tematy

esport

gaming

gamingowe hotele

Zobacz komentarze

Zobacz także

Lista artykułów

Rozwiń więcej