Football Manager 2021: kiedy premiera? Jakie nowości? Cena, wymagania

Football Manager 2020
Football Manager 2020 Foto: Football Manager

Football Manager to jedna z gier, które zyskały znacznie na popularności w trakcie pandemii koronawirusa. Fani spragnieni piłki nożnej jeszcze chętniej sięgali po produkcję od Sports Interactive. Kiedy premiera Football Manager 2021?

Premiera Football Manager 2021

Gra powinna mieć premierę w listopadzie bieżącego roku. Produkcja była dostępna zawsze w różnych okresach miesiąca, ale zawsze był to listopad. Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że Sports Interactive nie odczuło żadnych opóźnień z powodu pandemii koronawirusa, a programiści pracowali z domu. Wcześniej powinniśmy móc jednak sprawdzić wersję beta gry. Zazwyczaj działo się to w miesiącu poprzedzającym premierę, czyli w październiku.

Licencje - Football Manager 2021

Licencje zawsze są problemem w grach piłkarskich. Na pewno w grze nie zobaczymy oryginalnego Juventusu Turyn. Mistrz Włoch ma podpisany kontrakt na wyłączność z Konami, twórcą serii PES, więc musimy się liczyć z tym, że w FM21 ponownie zobaczymy drużynę Zebre. Na ten moment nie wiemy co z pozostałymi zespołami w grze. Na pewno przydałoby się uzyskać licencje, przynajmniej dla tych najpopularniejszych lig. Wielu graczy radzi sobie z tym problemem instalując paczki z logotypami drużyn oraz twarzami zawodników.

Co do poprawy? Football Manager 2021

Na pewno deweloperzy mają sporo pracy przy samym silniku gry. Nadal zdarza się, że gracze strzelają z dziwnych kątów czy jesteśmy świadkami ciągu niefortunnych zdarzeń. Oprócz tego przydałoby się naprawić rynek transferowy. Graczom trudno jest konkurować z wielkimi klubami, które najlepszych zawodników i największe talenty sprzedają między sobą, a nawet gdy uda nam się objąć giganta to wydaje się, że pieniądze omijają nas szerokim łukiem. Trudno również uzyskać uczciwą, rynkową cenę za zawodników. Na pewno o wiele przyjemniej by się grało, gdyby wszystkie te mankamenty zostały naprawione.

Zobacz komentarze