Football Manager 2021 będzie dostępny na konsolach? Sports Interactive podgrzewa spekulacje

Football Manager Foto: Materiały prasowe

Najnowszy post od Sports Interactive, studia odpowiedzialnego za serię Football Manager zawiera kilka niezwykle ważnych informacji dotyczących kolejnej odsłony gry. Dzięki niemu wiemy m.in. że FM2021 ukaże się jeszcze w tym roku. Jednak co najważniejsze, sposób jego napisania sprawia, że spekulacje dotyczące wydania gry na konsole odżyły.

30 lipca Sports Interactive wydało stosunkowo długie oświadczenie dotyczące Football Managera 2021. Dzięki niemu fani mogli odetchnąć z ulgą. Epidemia koronawirusa nie sprawi, że premiera gry nie opóźni się do przyszłego roku, ale będzie miała miejsce później niż zazwyczaj.

Jednak główną uwagę przykuł fragment otwierający możliwość, że Football Manager pojawi się także w wersji na konsole.

– Nasze gry będą dostępne na większej ilości platform i dostępne w większej ilości sklepów niż kiedykolwiek wcześniej – możemy przeczytać pod koniec oświadczenia.

Obecnie Football Manager dostępny jest na PC przez Steam, ale wersja Touch pozwala na grę na urządzeniach mobilnych i Nintendo Switch.

Nie będzie to jednak pierwszy raz gdy karierę piłkarskiego menadżera będzie można prowadzić na konsoli. W przeszłości gra była wydana np. na Xbox 360.

Jednak na oficjalne potwierdzenie i dodatkowe informacje przyjdzie nam trochę poczekać. Miles Jacobson, studio director Sports Interactive,na swoim twitterze doradził fanom uzbroić się w cierpliwość i po prostu czekać na więcej informacji bliżej daty premiery

.

Zobacz komentarze