Football Manager 2020 Touch. Co to właściwie jest?

Football Manager 2020 Touch
Football Manager 2020 Touch Foto: Materiały prasowe

Football Manager to najpopularniejsza gra z gatunku menadżerów piłkarskich produkowana przez Sports Interactive od 2004 roku. Obecnie najnowsza odsłona gry to Football Manager 2020. Jednak nie jest to jedyna dostępna wersja gry. Oprócz tego dostępny jest również Football Manager 2020 Touch.

Czym jest Football Manager 2020 Touch?

Sam producent o grze pisze, że jest to Football Manager dla graczy, którzy mają duże ambicje, ale trochę mniej czasu. Jak wszyscy wiemy FM nie jest najszybszą z gier. Symulowanie kolejnych dni może zajmować bardzo dużo czasu w zależności od tego, jak dużą bazę piłkarzy wybierzemy, a mnogość spraw, którymi trzeba zająć się w kubie sprawia, że rozegranie sezonu może zająć naprawdę dużo czasu.

Tutaj z pomocą przychodzi Football Manager 2020 Touch, który jest po prostu "okrojoną" wersją pełnej gry. Nie oznacza to jednak, że czegoś w nim brakuje. Dalej mamy dostęp do wszystkich lig i piłkarzy, a rozgrywka pozostała niezmieniona.

Ograniczone została natomiast ilość spraw, o której musimy myśleć i o które trzeba dbać w trakcie rozgrywki. To znaczy, że dalej będziecie mogli przeprowadzać transfery, budować taktyki i prowadzić swoją drużynę w trakcie meczu. Nie będziecie jednak musieli myśleć chociażby o rozbudowie stadionu czy finansach klubu. Te obowiązki możecie przekazać waszym współpracownikom. Co więcej, nie musicie też symulować spotkań, zamiast tego od razu możecie przejść do pomeczowego podsumowania.

Oprócz tego są także tryby wyzwań, gdzie przychodzicie "na gotowe" i musicie spełnić jakieś założenie, jak np. dograć sezon, w którym nie doznacie ani jednej porażki.

Na czym grać w Football Manager 2020 Touch?

Co ciekawe, w Football Manager 2020 Touch możecie grać zarówno na komputerze, jak i na tabletach. Listę zgodnych urządzeń znajdziecie tutaj. Oprócz tego grę znajdziecie też chociażby na Steamie.

Zobacz komentarze