Fani gier opanowali Poznań. Tegoroczną edycję PGA odwiedzi 80 tys. osób

PGA 2018 Foto: Materiały prasowe

Istnieje przekonanie, że gracze mają w zwyczaju zamykać się w czterech ścianach i tracą kontakt ze światem zewnętrznym. Na szczęście to tylko mit, który nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Doskonałym świadectwem jest Poznań Game Arena, czyli impreza tłumnie odwiedzana przez fanów wirtualnej rozrywki, pragnących znaleźć się w centrum wydarzeń. Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja. Targi odwiedzi rekordowa liczba uczestników, a organizatorzy przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji.

Poznań Game Arena to kultowy cykl imprez, którego historia sięga 2004 roku. Pierwsza edycja przyciągnęła niemal 10 tysięcy odwiedzających. Uczestnicy wydarzenia mogli przetestować nowinki techniczne, a także spróbować swoich sił w najgorętszych tytułach takich jak Medal of Honor Breakthrough oraz Far Cry. Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników gier planszowych oraz fabularnych. Targi wzbudziły spore zainteresowanie, więc zapadła decyzja o kontynuowaniu przedsięwzięcia. W tym roku organizatorzy zagospodarowali 9 hal targowych o łącznej powierzchni 50 tysięcy metrów kwadratowych. Ogromna przestrzeń ma pomieścić rekordową liczbę 80 tysięcy uczestników.

Gry to bardzo szerokie pojęcie, więc oczekiwania odwiedzających również będą bardzo zróżnicowane. Organizatorzy wyszli naprzeciw ich potrzebom i przygotowali całą gamę atrakcji, które powinny zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych graczy. Pasjonaci nowinek technicznych zyskają okazję do wypróbowania nowoczesnego sprzetu renomowanych producentów. Na miejscu pojawią się również najpopularniejsi Youtuberzy. Wśród nich znajdą się Blowek, Stuu, a także Lord Kruszwil. Będzie okazja, by zdobyć ich autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić kilka słów. Podczas targów odbędzie się również Cosplayshow 2018. Artyści zaprezentują kostiumy, które przygotowali przez kilka miesięcy!

W ofercie znajdzie się mocny akcent dla fanów sportów elektronicznych. W trakcie targów odbędą się dwie imprezy organizowane przez naszego partnera, firmę ESL. Na piątek zaplanowano finały ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive. Zmagania rozpoczną się o godzinie 10:30. Zwycięska drużyna wzbogaci się o 30 tysięcy złotych. Kolejnego dnia przeprowadzone zostaną rozgrywki w League of Legends. W niedzielę w hali ponownie zagoszczą zawodowi gracze „kantera”. Wezmą oni udział w decydującej fazie międzynarodowego turnieju Pro European Championship. Polskę będą reprezentować zawodnicy AGO Esports. Pula nagród wynosi aż 70 tysięcy euro.

Poznań Game Arena to również świetna okazja, by rzucić więcej światła na najgorętsze premiery. Sony oraz Microsoft zaprezentują najbardziej wyczekiwane gry na platformy PlayStation 4 oraz Xbox One. Ponadto przygotowano strefę studiów deweloperskich, w której będzie można spróbować swoich sił w ponad 200 najważniejszych i premierowych tytułach. Jedno jest pewne: będzie się działo!

Impreza rozpoczyna się w piątek o godzinie 10:00. Zakończenie zaplanowano na 18:00 w niedzielę. Do czwartku bilety dostępne są w przedsprzedaży. Od piątku wejściówki będzie można nabyć na miejscu.  

Zobacz komentarze