Prezydent założył TikToka. Zaprasza na turniej esportowy

Prezydent Andrzej Duda na TikToku

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem TikToka zaprosił uczniów do uczestnictwa w turnieju Grarantanna Cup organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz ESL.

W premierowym wideo na TikToku Prezydent postanowił zaprosić młodzież do uczestnictwa w Grarantanna Cup, rozgrywkach esportowych dla uczniów, które odbędą się już w kwietniu, a zakończą się, niezależnie od rozwoju sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, w majówkę.

- Wiadomo, że teraz ciężko się uczycie. Ale potrzebny jest też sport - esport. Zapraszam Was do turnieju Grarantanna Cup, organizowanego wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji - mówi w krótkim wideo Prezydent Polski Andrzej Duda.

TikTok to w tej chwili najpopularniejsza aplikacja wśród młodzieży. Z założenia ma służyć do wrzucania krótkich, 15-sekundowych filmów, przypominających teledyski piosenek. Jak można zauważyć, jest również wykorzystywana w bardziej tradycyjnej komunikacji.

Grarantanna Cup to tak naprawdę cykl turniejów, które odbywać się będą aż do majówki. Uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych zmierzą się w rozgrywkach w czterech grach: CS:GO, League of Legends, FIFA 20 oraz Brawl Stars. Więcej informacji oraz dokładny harmonogram znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze