ESPN będzie pokazywać Apex Legends na swoim cyklu turniejów esportowych

Apex Legends Foto: EA

ESPN zdecydowało się postawić na Apex LEgends jako główną atrakcję nowego cyklu turniejów esportowych, które nazywać się będą EXP. Pierwszym eventem, na którym zobaczymy nowe rozgrywki będzie ESPYS 2019, który odbędzie się 11 lipca.

Dla tracącego na popularności tytułu wsparcie amerykańskiego giganta mediowego może okazać się zbawienne. Projekt EXP powstał we współpracy ESPN z wydawcą Apex Legends, Electronic Arts.

Zawody pod banderą EXP będą mieszanką rozgrywek profesjonalnych, szkolnych i amatorskich. Dodatkowo powinniśmy zobaczyć więcej niż tylko jeden tytuł. W poprzednich edycjach eventów organizowanych przez ESPN oglądaliśmy głównie zmagania studentów w takie produkcje jak Overwatch, Street Fighter czy StarCraft 2.

ESPYS będzie kolejną okazją dla fanów tradycyjnego sportu i esportu, by wspólnie się spotkać i spędzić razem trochę czasu grając m.in. w Apex Legends w towarzystwie influencerów i streamerów.

Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pomocą aplikacji ESPN, a highlighty i niektóre powtórki mieszkańcy stanów zjednoczonych będą mogli obejrzeć w telewizji ABC.

Zobacz komentarze