GTA VI powoli trafia do GTA V Online?

GTA VI
GTA VI Foto: Materiały prasowe

Reddit to miejsce, w którym aż huczy od różnego rodzaju pomysłów, zagadek, teorii i przemyśleń związanych z grami i nie tylko. Jak wiadomo, spora część społeczności gamingowe Reddita wyłapuje każde możliwe przecieki i plotki związane z GTA VI. Choć jest ich niewiele, a większość z tej małej ilości informacji najpewniej ostatecznie się nie potwierdzi to użytkownicy i tak snują różnego rodzaju możliwe teorie, popierając je przykładami z wcześniejszych części cyklu Grand Theft Auto.

O co właściwie chodzi?

Jeden z użytkowników Reddita wysunął naprzód śmiałą teorię, według której Rockstar Games testuje różnego rodzaju modele oraz mechaniki z GTA VI, już teraz, W GTA V Online. Przykładem są, chociażby nowe auta, które co jakiś czas dodawane do gry są coraz lepiej odwzorowywane. Ich wnętrza pełne są autentycznych szczegółów. Co więcej, przy niektórych modelach dochodzi do uszkodzeń w bardzo realistyczny sposób. Innym elementem, który rzekomo pochodzi z GTA VI, jest sposób rozgrywania niektórych misji w Online. Są one mniej liniowe i często dalszy przebieg zależy tylko i wyłącznie od gracza oraz podjętych decyzji. Misji nie można przegrać, można przejść ją w lepszy, bądź gorszy sposób.

Podobnie w przeszłości

Podobne teorie pojawiały się już wcześniej. Jednym z argumentów, który miałby potwierdzać ich autentyczność, jest to, co działo się w czasach świetności GTA IV. W ostatnim dodatku fabularnym noszącym tytuł „The Ballad of Gay Tony” pojawiło się wiele aut oraz aktywności pobocznych, które ostatecznie trafiły do GTA V. Mowa tu oczywiście o na przykład skokach ze spadochronu lub golfie.

Czy jest to możliwe, że w obecnej sytuacji dochodzi do podobnych zabiegów i aktualnie twórcy badają opinie graczy na temat elementów wprowadzanych do GTA V Online? Bardzo prawdopodobne, nie da się tego wykluczyć. Jak będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się, gdy GTA VI oficjalnie trafi na półki sklepów, a do tego jeszcze raczej długa droga, gdyż o grze nadal nie ma żadnych oficjalnych informacji.

Zobacz komentarze