Dominik Blajer Mistrzem Polski w Digital Motorsporcie

Porsche Esports Sprint Challenge Polska
Porsche Esports Sprint Challenge Polska Foto: Materiały partnera

Niespodzianki nie było – Dominik Blajer wygrał 5. rundę Porsche Esports Sprint Challenge i we wspaniałym stylu zapewnił sobie historyczny tytuł mistrza Polski w wirtualnych wyścigach samochodowych. W ostatniej, 6. rundzie rozstrzygnie się, komu przypadnie tytuł wicemistrza.

Rzeszowianin z klubu DV1 Triton Racing jest absolutną rewelacją mistrzostw. W każdej z rozegranych do tej pory rund dominował kwalifikacje i zaczynał rywalizację z pole position. Startując z pierwszej pozycji, zawsze kontrolował wyścig i dojeżdżał na metę jako pierwszy. Rywale mieli z nim szanse dopiero w drugim wyścigu, kiedy kolejność na starcie była odwrócona.Aż siedmiokrotnie (na 10 wyścigów) Blajer zdobywał premię punktową za najszybciej przejechane okrążenie.

Przed rundą na czeskim Autodromie Most było jasne, że jeśli tylko Blajer utrzyma przewagę, będzie mógł świętować triumf bez względu na wyniki ostatniej rundy w Poznaniu. Mistrz nie zawiódł – za kierownicą swojego wirtualnego Porsche Cayman GT4 Clubsport znów był najszybszy w kwalifikacjach, znów wygrał pierwszy wyścig i w drugim mógł się już zrelaksować. Punkty z pierwszego wystarczyły. Blajer zdobył ich 52 i był zwycięzcą całej rundy. Drugie miejsce zajął Łukasz Sokół z zespołu Actina Pact, a trzecie – Zbigniew Siara z Silver Racing Team.

Miejscem na podium Siara dał sobie matematyczne szanse na wywalczenie wicemistrzostwa w digitalowej serii. Faworytem jest jednak Mateusz Tyszkiewicz z Actina Pact, który przed rundą na Torze Poznań ma 74 punkty przewagi nad Tomaszem Mironowiczem z Sim Racing Champions. Siara potrzebowałby niezwykłego układu, w którym on wygrywa oba wyścigi (co do tej pory nie udało się nawet Blajerowi), a Tyszkiewicz nie zdobywa punktów w ogóle.

Świeżo upieczony, pierwszy w historii Mistrz Polski w Digital Motorsporcie, Dominik Blajer skomentował: “Bardzo się cieszę po zdobyciu mistrzostwa. Jest to coś wyjątkowego. Zrealizowałem swój cel. Teraz zostało przypieczętować tytuł zespołowy dla DV1 TRITON Racing na ostatniej rundzie w Poznaniu!”

Ostatnie wyścigi, na najstarszym pełnowymiarowym obiekcie w Polsce, odbędą się 9 września o godz. 20. Zmagania kierowców na liczącym 4083 m i 14 zakrętów torze pokaże na żywo telewizja Eleven Sports 1. Będzie je można śledzić także na profilach społecznościowych stacji (Facebook i YouTube), a także na fanpage’u Polskiego Związku Motorowego.

Sebastian Urbaniak, koordynator ds. Digital w PZM: Gratuluję pierwszemu Digitalowemu Mistrzowi Polski - Dominikowi Blajerowi. Rzeszowianin prezentuje niesamowity poziom i profesjonalizm. Wspólnie z zawodnikami tworzymy nową dyscyplinę i to od razu na światowym poziomie. Nasi mistrzowie będą nas reprezentować także poza granicami naszego kraju. PZM wraz z promotorem dołoży wszelkich starań, aby wirtualne motorsportowe dyscypliny rozwiały się tak dobrze Porsche Esports Sprint Challenge Poland.

Porsche Esports Sprint Challenge Poland to oficjalne Mistrzostwa Polski w Digital Motorsporcie. Impreza widnieje w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Motorowego, jej organizatorem i promotorem jest Ragnar Simulator, a patronem – Porsche Polska. Aby zagrać, należy mieć zainstalowaną na komputerze PC grę „Assetto Corsa” wraz ze specjalnymi dodatkami (szczegóły tutaj).

Źródło: Materiały partnera

Zobacz komentarze