Dania wspiera esport. Rząd planuje pomagać branży w rozwoju

Lars Løkke Rasmussen Foto: Astralis

Duński rząd ujawnił plany wsparcia dla esportu w kraju mające pomóc profesjonalnym zawodnikom, wspomóc organizacje pod względem biznesowym i rozważane będą zmiany w prawie, by rozwiązać potencjalne problemy branży.

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji zostanie utworzony specjalny "Panel Esportowy" mający za zadanie stworzenie trwałej infrastruktury w Dani. Ma ona obejmować rozwój duńskich zawodników, zachęcić kobiety do częstszego udziału w esporcie oraz znaleźć rozwiązania komercyjne pomocne branży. Dodatkowo Panel ma odnieść się do problematycznych kwestii takich jak oszukiwanie w grach i nielegalne zakłady, a także odpowiedzieć na wątpliwości rodziców.

Duński premier Lars Løkke Rasmussen nie ukrywa, że jest zwolennikiem esportu. W listopadzie zeszłego roku otworzył turniej Counter-Strike: Global Offensive (Blast Pro Series), który rozgrywany był w Kopenhadze, a w zeszłym tygodniu odwiedził graczy duńskiej organizacji - Astralis - w ich siedzibie.

Lars Løkke Rasmussen i Zonic Foto: Astralis

W informacji prasowej duński rząd podzielił się garścią statystyk dotyczących gier komputerowych w kraju. Według nich aż 96% nastoletnich chłopców w Danii gra na komputerze, a połowa z nich robi to codziennie. Co więcej, połowa dorosłych Duńczyków również przyznaje się do gry na komputerach, konsolach lub telefonach.

Zobacz komentarze