Dania walczy z nielegalnymi zakładami, w których walutą są "skórki" z CS:GO

$
$ Foto: Olga DeLawrence / Unsplash

Duński urząd zajmujący się hazardem, Spillemyndigheden, rozpoczął walkę z nielegalnymi zakładami na mecze CS:GO. Do tej pory łamanie prawa było możliwe między innymi dzięki temu, że zakłady były bezgotówkowe. Zamiast pieniędzy gracze obstawiali "skórki", których wartość przekracza nawet tysiąc dolarów.

Spillemyndigheden zgłosiło ten problem duńskim dostarczycielom internetu i poprosiło ich o zablokowanie dostępu do stron, pozwalające na nielegalny hazard. Dzięki wsparciu kopenhaskiego sądu blokada weszła w życie. Dzięki temu aż 25 portali - 10 stron gamingowych i 15 stricte hazardowych - nie może oferować już swoich usług na terenie Danii.

Cały czas blokujemy kolejne strony, które nie posiadają licencji hazardowych. Robimy to, by chronić zarówno legalnych bukmacherów, jak i samych graczy - tak Birgitte Sand, dyrektor Spillemyndigheden, skomentowała tę akcję. - Tym razem wybraliśmy strony oferujące zakład ze "skórkami", ponieważ najczęściej celują one w dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia - dodała.

Według raportu Juniper Research z 2018 roku, zakłady "skórek" i loot boxy do 2022 roku wygenerują zawrotną sumę 50 miliardów dolarów. Według tego samego raportu, wśród osoby w przedziale wiekowym 11 - 16 lat aż 11% postawiło "skórkę" w jakimś zakładzie w 2017 roku.

Zobacz komentarze