Dane wykradzione CD Projekt zostały sprzedane!

CD Projekt Red Foto: Twitter

Na początku tygodnia twórcy Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077, polski deweloper gier komputerowych – CD Projekt Red – padła ofiarą ataku hakerów, którzy wykradli poufne dane z serwerów firmy. Według najnowszych informacji hakerzy już sprzedali dane, których cena wywoławcza ustawiona była na milion dolarów.

Wśród wykradzionych informacji miały znajdować się kody źródłowe Cyberpunk 2077, Wiedźmina 3 i innych tytułów studia. Według KELA (organizacji monitorującej dark web) aukcje, na których miały zostać sprzedane informacje CD Projekt zostały już zakończone. Hakerzy podobno otrzymali satysfakcjonującą ofertę z innego źródła. Według wcześniejszych informacji cena zakupu bez licytacji wynosiła 7 milionów dolarów.

O kradzieży dowiedzieliśmy się we wtorek 9 lutego. CD Projekt na swoim twitterze wydało oświadczenie, w którym poinformowało, że nie zamierza negocjować z hakerami i przekazało sprawę do odpowiednich organów ścigania.

>>>O ataku hakerów na CD Projekt przeczytasz tutaj<<<

W tweecie zawarto też notatkę zostawioną przez hakerów. Twierdzą oni, że oprócz danych dotyczących gier mają oni również dostęp do prywatnych danych pracowników. Wykradzione zostały dokumenty księgowe, administracyjne, prawne, kadrowe, dotyczące relacji inwestorskich i więcej.

Na razie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale według ekspertów od cyberbezpieczeństwa za atak ma odpowiadać grupa hakerów nazywająca się "HelloKitty".

Zobacz komentarze