Cyberpunk 2077 - pierwsze recenzje. Jak gracze oceniają grę?

Cyberpunk 2077 Foto: CD Projekt Red

Recenzje Cyberpunk 2077 na Metacritic były bardzo pozytywne – 94/100 na 44 recenzentów. Co innego jednak nieduża grupa krytyków, a co innego kilkaset tysięczna społeczność, która czekała na premierę kilka dobrych lat. Jak zatem gracze oceniają grę od CD Project RED?

Pierwsze recenzje Cyberpunk 2077 nie okazały się tak pozytywne jak się spodziewano. Gracze narzekają przede wszystkim na liczne bugi i glitche w grze, a Cyberpunk 2077 wydaje się nie do końca do dopracowany. Niektóre elementy wyglądają jak robione w pośpiechu, nawet mimo kilkakrotnego przekładania premiery. CD Project ewidentnie nie zdążył ze wszystkim i efekty tego są dla graczy mocno odczuwalne.

Kolejną istotną kwestią, którą poruszają prawie we wszystkie negatywne recenzje jest fatalna optymalizacja w Cyberpunk 2077. Nawet jeśli grafiki imponują, to gracze oceniają grę negatywnie, ponieważ nie są w stanie ich doświadczyć w pełni. Najlepsze karty graficzne na rynku czasami nie pozwalają nawet zagrać nam w stałych 60 fps’ach na ustawieniach ultra, nie wspominając już o słabszym i tańszym sprzęcie.

Jednak nie możemy jedynie ganić i narzekać na Cyberpunk 2077. Gracze dostrzegają też pozytywne aspekty rozgrywki, co widać w ocenach społeczności. Na Steamie grę oceniło już ponad 65 tysięcy osób, a 76% z nich wystawiło recenzję pozytywną. Na GOG’u ocena wynosi 3.8/5, jednak nie jest podane ilu użytkowników ją wystawiło. Miejmy nadzieję, że CDP będzie działał szybko i w najbliższej przyszłości ujrzymy aktualizację, która wyeliminuje mankamenty trapiące najbardziej wyczekiwaną grę w historii.

Zobacz komentarze