Cyberpunk 2077 — cena poszczególnych edycji, wymagania sprzętowe i waga gry

Cyberpunk Foto: Materiały prasowe

Każdy dzień powoli zbliża nas do premiery Cyberpunk 2077. Produkcja polskiego studia CD Projekt RED to bez wątpienia najbardziej wyczekiwana gra bieżącego roku. Data wydania była już dwukrotnie przekładana, tym razem jednak nic nie wskazuje na to, że miałoby się tak stać ponownie. Z tego też powodu warto przybliżyć ceny poszczególnych edycji i wymagania sprzętowe gry.

Cyberpunk: Ceny edycji

Cyberpunk 2077 dostępny jest w dwóch edycjach, zwykłej oraz kolekcjonerskiej. W przypadku tej pierwszej kupujący otrzymuje oczywiście grę, a także mapę Night City, pocztówki Night City, naklejki i inne gadżety związane z produktem. Ceny wersji zwykłej prezentują się następująco:

  • PC - 199,99 zł,
  • PlayStation 4 - 269,99 zł,
  • Xbox One - 269,99 zł.

Edycja kolekcjonerska gwarantuje ogromny zestaw gadżetów, w którego skład wchodzą między innymi figurka głównego bohatera, metalowe przypinki, artbook w twardej okładce, pocztówki, mapę, naklejki oraz wiele innych ciekawych smaczków. Cena edycji kolekcjonerskiej jest taka sama dla każdej platformy i wynosi 749,99 złotych.

Cyberpunk: Wymagania sprzętowe

Gdy na rynku pojawiała się inna produkcja CD Projekt RED — Wiedźmin 3: Dziki Gon mówiło się, że pali on komputer z powodu swoich wymagań sprzętowych. Czy tak samo będzie w przypadku Cyberpunk 2077? Na razie ciężko stwierdzić, ponieważ deweloperzy nadal nie udostępnili oficjalnych specyfikacji. Jednakże osoby, które miały już okazję spędzić kilka godzin w Night City są zgodne — wymagania będą wysokie. Nic dziwnego, gra powstaje przecież na ulepszonej wersji silnika graficznego, na którym stworzony został Wiedźmin 3: Dziki Gon. W tej sytuacji pozostaje jedynie wyczekiwać na informacje ze strony CD Projekt RED, gdy deweloperzy podadzą oficjalne wymagania sprzętowe, poinformujemy o nich!

Cyberpunk: Ile ważyć będzie gra

Istnieje jeszcze jeden aspekt najnowszej produkcji polskiego studia, który nurtuje graczy. Mowa oczywiście o tym ile miejsca na dysku twardym trzeba będzie przygotować na Cyberpunka. Cóż, ta informacja również nadal stanowi zagadkę. Wydany pięć lat temu Wiedźmin 3: Dziki Gon, bez dodatków ważył około trzydziestu pięciu gigabajtów pamięci. Nie ma wątpliwości co do tego, że teraz ta liczba będzie znacznie większa. Cyberpunk 2077 może ważyć nawet ponad sto gigabajtów (tak było, chociażby w przypadku wydanego przez Rockstar Games w 2018 roku Red Dead Redemption 2). O wadze gry poinformujemy was, również najszybciej jak będzie to możliwe.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze