Bohaterowie z Wiedźmina w Cyberpunku 2077?

Cyberpunk Foto: Materiały prasowe

Nie jest tajemnicą, że za Cyberpunkiem 2077 stoi studio CD Projekt RED odpowiedzialne wcześniej za ekranizację serii Andrzeja Sapkowskiego — Wiedźmin. Z tego też powodu gracze starają się doszukać elementów wspólnych w obu produkcjach. Świat Wiedźmina, a świat Cyberpunka dzieli wiele różnic, niewykluczone jednak, że oba znajdują się w tym samym uniwersum. Jak to jest możliwe?

Cóż, w trzeciej części Wiedźmina, Ciri wspominała o tym, że przebywała przez pewien czas, w świecie, w którym wojny prowadzone są na odległość, a ludzie przemieszczają się czymś na wzór latających pojazdów. Brzmi znajomo? Możliwe, że takie nawiązanie to nie przypadek, bo wiadomo, że pracę nad Cyberpunkiem rozpoczęły się jeszcze przed premierą Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Cyberpunkowa Yennefer?

Idąc tym tropem, moglibyśmy doszukiwać się podobieństw postaci w obu grach. Na podstawie trailera fani znaleźli podobieństwo jednej z postaci do znanego z Wiedźmina Sigismunda Dijkstry. Może trochę nad wyraz, może nie, kwestia subiektywnej oceny. Kto wie, może w Cyberpunku pojawi się jakiś wątek z Ciri, która wtedy przebywała w Night City? Byłby to niezwykle ciekawy smaczek. Jednak jeden z fanów produkcji CD Projekt RED postanowił przygotować grafikę przedstawiającą Yennefer z Vengerbergu w wersji Cyberpunk 2077!

Yennefer Foto: Materiały prasowe

Trzeba przyznać, że wygląda imponująco. Może doczekamy się kolejnych tego typu projektów? Może ujrzymy innych bohaterów Wiedźmina w Cyberpunku? Kreatywność internautów nie zna granic!

Zobacz komentarze