"Rżniemy w to przez parę godzin", czyli gra, która skradła serca polskich skoczków

Kamil Stoch Foto: AFP

Nie jest tajemnicą, że okresie pandemii COVID 19, gry komputerowe zyskują coraz większą popularność. Nawet polscy skoczkowie po treningach czy konkursach Pucharu Świata, nie stronią od wirtualnych rozgrywek. Co ciekawe, Kamil Stoch i Dawid Kubacki to zapaleni gracze PlayerUnknown's Battlegrounds.

Docinamy sobie z Dawidem, ale to wszystko jest na takim dobrym, kulturalnym poziomie. Zresztą sami siadamy wieczorem do takiej pewnej gry. Rżniemy w to praktycznie przez parę godzin i tam jesteśmy w jednym zespole. Musimy się wzajemnie uzupełniać. Jest to PUBG – powiedział Stoch w rozmowie z dziennikarzem Eurosportu.

PlayerUnknown's Battlegrounds, czyli w skrócie PUBG, to wieloosobowa gra komputerowa z gatunku battle royale tworzona przez studio PUBG Corporation. Na serwerze może być jednocześnie nawet do 100 osób, a celem zawodnika jest jak najszybsze znalezienie sprzętu, wyeliminowanie rywali i unikanie kontaktu z otaczającą obszar rozgrywki zabójczą barierą. Wygrywa ten, który jako ostatni pozostanie na placu gry. W grze dostępny jest również tryb drużynowy. Sądząc po wypowiedzi Kamila, to właśnie na tego typu serwerach rywalizują polscy skoczkowie.

Być może w grze zdarzyło wam się spotkać naszego trzykrotnego indywidualnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha lub zdobywcę m.in. trzech medali mistrzostw świata Dawida Kubackiego. Ciekawe jak dobrze prezentują się nasi zawodnicy w rywalizacji w PUBG. Może czas to sprawdzić?

Źródło: Eurosport

Zobacz komentarze