Co nowego w F1 2019? Oto szczegóły nowego symulatora

F1 2019 Foto: Codemasters Software

Tryb F2, możliwość wcielenia się w Ayrtona Sennę i Alaina Prosta, Robert Kubica na okładce. Nowości w F1 2019 jest sporo.

Mamy to szczęście, że Polska ma swojego reprezentanta w królowej motorsportu. W przeciwnym razie obok Lewisa Hamiltona na okładce najnowszego symulatora F1 znalazłby się Sebastian Vettel, a my mamy sympatycznego Roberta Kubicę.

To oczywiście nie jedyna zmiana w stosunku do ubiegłorocznej wersji gry, która okazała się sporym sukcesem. Producenci F1 2019 wprowadzili szereg nowych, ciekawych rozwiązań, dzięki czemu i tak znakomicie oddająca rzeczywistość gra stała się jeszcze lepsza.

F1 2019 - nowości w grze

Najciekawsze wydaje się wprowadzenie trybu umożliwiającego rozpoczęcie kariery kierowcy znacznie wcześniej, bo od F2. Dzięki dobrym wynikom w tej serii możemy awansować na najwyższy poziom dostępny dla zawodowych kierowców. Ścieżka kariery jest zatem znacznie dłuższa i ciekawsza. Co więcej, do wyboru będą nie tylko kierowcy F1, ale i F2.

Poza tym producenci gry wprowadzili kilka ciekawych nowinek. Interesująco zapowiada się możliwość dodawania własnych malowań bolidów. Ponadto są nowe oświetlenia tras nocnych (tory w Bahrajnie i Singapurze) oraz system automatycznych powtórek. Nie mówiąc już o tym, że wreszcie będziemy mogli zagrać Robertem Kubicą i odwrócić nieudany sezon Williamsa.

Ponadto w dodatkowych trybach gry mamy do wyboru klasyczne bolidy - m.in. te z 2010 roku, którymi ścigali się Fernando Alonso, Felipe Massa, Jenson Button czy Lewis Hamilton. Wykonano także gest w stronę starszych fanów - pojawi się możliwość kierowania bolidami Alaina Prosta czy Ayrtona Senny.

Nowa wersja gry to także kolejny krok w stronę esportu. Seria F1 eSports zaczęła się na wiosnę, aktualnie trwają pro drafty, a następnie odbędzie się pro series z pulą nagród w wysokości 500 tys. dolarów.

F1 2019 - kiedy premiera?

Premiera najnowszego symulatora królowej motorsportu odbyła się 28 czerwca. Grę przewidziano na platformy xBox, PS4 oraz na PC.

Więcej informacji znajdziesz w poniższym materiale wideo.

Zobacz komentarze