Czy Call of Duty Mobile może podbić mobilny esport?

Call of Duty Mobile Foto: Activision

Clash of Clans, Arena of Valor, PUBG Mobile to jedne z najpopularniejszych tytułów na urządzenia mobilne posiadające przy okazji swoją własną scenę esportową. Teraz do gry dołącza Call of Duty, którego wersja mobilna właśnie mia swoją w Kanadzie i Australii.

Call of Duty od zawsze było jednym z synonimów esportu. Organizacje takie jak OpTic Gaming zbudowały swoją markę na tej serii gier a Call of Duty World League w przyszłym roku ma zostać objęte systemem franczyzowym na wzór Overwatch League. Jedyne czego brakowało w serii CoD to tytuł mobilny, ale ta luka właśnie zostaje uzupełniona.

Call of Duty Mobile łączy w sobie elementy z wielu edycji gry na komputery i konsole. Fani na pewno rozpoznają takie mapy jak Nuketown i Hijacked. Tytuł będzie miał w sobie również tryb Battle Royale, podobny do tego w Black Ops 4. Poza tym w trybie wieloosobowym nie zabraknie takich klasyków jak Team Deathmatch, Free-For-All czy Search and Destroy.

>>>Gry mobilne przejmują esport?<<<

Oczywiście w Call of Duty Mobile dostepny jest tryb rankingowy. Każdy gracz zaczyna od rangi "nowicjusza", a najlepsi skończą jako "legendy". Każdy mecz rankingowy przyznaje punkty w zależności od tego czy drużyna wygrała, czy przegrała oraz jak poradził sobie gracz indywidualnie. Co ważne, punkty rankingowe można zdobywać zarówno w trybie Battle Royale, jak i pozostałych formach rozgrywki.

W okresie pre-rejestracji do Call of Duty Mobile zgłosiło się ponad 10 milionów graczy z całego świata. Daty premiery w innych regionach niż Australia i Kanada nie są dokładnie znane, natomiast premiera na całym świecie nie powinna zająć więcej niż kilka tygodni.

Choć o planach esportowych na razie nikt głośno nie mówi, trudno sobie wyobrazić, by deweloperzy nie spróbowali nawet zorganizować kilku turniejów. PUBG Mobile ma swoje turnieje, w których pula nagród przekracza często 100 tys. dolarów. Z kolei Clash of Clans miało swoją ligę organizowaną m.in. przez ESL w której do wygrania był okrągły milion dolarów. Turnieje rozgrywane na komórkach czy tabletach cieszą się sporym zainteresowaniem dlatego turniej pokroju "Call of Duty Mobile Invitational" wydaje się tylko kwestia czasu.

Zobacz komentarze