Call of Duty: Cold War: fabuła, data premiery, cena

Call of Duty: Cold War Foto: Materiały prasowe

Jakiś czas zapowiadaliśmy, że najnowsza odsłona Call of Duty została przypadkowo zapowiedziana przez chipsy firmy Doritos. Minął pewien czas i wreszcie Activision ogłosiło szczegółowe informacje na temat nadchodzącej części cyklu Call of Duty. W tym artykule zebraliśmy wszystko, co najważniejsze.

Tytuł

Najnowsze Call of Duty ma nosić tytuł Cold War. Jak sama nazwa wskazuje, tematem przewodnim będzie Zimna Wojna, czyli okres napięć militarnych oraz starć ideologii wschodu, oraz zachodu. Trwała ona w latach 1947-1991 i dotyczyła praktycznie całego globu. Głównymi przeciwstawnymi siłami były blok wschodni (Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, państwa Układu Warszawskiego, kraje sprzymierzone) oraz blok zachodni (państwa należące do NATO pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych). W trakcie Zimnej Wojny głównym celem było zbrojenie się militarne, gospodarcze, a nawet kosmiczne.

Fabuła

Activision do tej pory zaprezentowało dwie zapowiedzi swojego najnowszego produktu. W pierwszej z nich wypowiada się agent KGB, Yuri Bezmenov, w trakcie całego trailera widzom przedstawiane są różne wydarzenia mające miejsce w trakcie Zimnej Wojny. Pierwsza zapowiedź nie obyła się bez kontrowersji, musiała zostać zmieniona z powodu ocenzurowania w Chinach. Tamtejszym władzom nie spodobało się, że twórcy pokazali urywki z wydarzeń na placu Tiananmen, kiedy to protesty chińskich studentów zostały brutalnie stłumione przez władzę. Oficjalny trailer nadal można obejrzeć na YouTube.

Druga zapowiedź odbyła się wczoraj i tym razem twórcy zaprezentowali bezpośrednio urywki z gry. Dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że cofniemy się do lat 80. ubiegłego wieku i naszym głównym celem będzie powstrzymanie legendarnego agenta KGB o pseudonimie „Perseus”. Na podstawie materiału można wywnioskować, że w trakcie rozgrywki trafimy między innymi do Europy czy Azji. Owe miejsca mogą nawiązywać do rzeczywistych wydarzeń takich jak kryzys berliński lub wojna wietnamska. Drugi trailer prezentuje się tak.

Platformy i cena

Deweloperzy zapowiedzieli, że gra będzie dostępna nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale także na konsolach starszej i nowej generacji, czyli PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X. Ceny prezentują się następująco w zależności od wersji gry i platformy, na PC:

  • Edycja Standardowa: około 265 zł,
  • Edycja Definitywna: około 400 zł.

Na PlayStation 4 oraz PlayStation 5:

  • Edycja Standardowa: 290,00 zł,
  • Zestaw Międzygeneracyjny: 329,00 zł,
  • Edycja Definitywna: 420,00 zł.

Na Xbox One oraz Xbox Series X:

  • Edycja Standardowa: 289,00 zł,
  • Zestaw Międzygeneracyjny: 329,00 zł,
  • Edycja Definitywna: 419,00 zł.

Data premiery

Początkowe przecieki wskazywały na to, że nowe Call of Duty może mieć premierę już piątego października. Nie potwierdziły się one, jednak oficjalna data wypuszczenia gry na rynek nie jest bardzo odległa. Trzynasty listopada — tego dnia pierwsi fani będą mogli rozpocząć swoje zmagania w Call of Duty: Cold War. W przypadku konsol nowej generacji premiera odbędzie się nieco później. Najpewniej na przełomie listopada i grudnia.

Tryby gry

Najnowsza odsłona Call of Duty proponuje graczom oczywiście kampanię fabularną, ale co poza tym? W ręce fanów ma trafić także bardzo rozbudowany tryb multiplayer. Co ciekawe, będzie możliwość rozegrania także minikampani kooperacyjnej w trybie zombie.

Zobacz komentarze