Apex Legends przeszkodziło Shroudowi w zbiórce charytatywnej

shroudtwitch Foto: Twitch

Michael "Shroud" Grzesiek przyjął filantropijne wyzwanie. Za każde zabójstwo streamer miał pozyskać 5 tysięcy dolarów na cele charytatywne, ale błąd w grze pokrzyżował jego plany.

Kanadyjczyk podjął rękawicę Jimmy'ego "MrBeasta" Donaldsona, twórcy znanego dzięki działalności na portalach YouTube oraz Twitch. MrBeast stał się rozpoznawalny w internecie za sprawą donacji na cele charytatywne. Michael miał za zadanie eliminować przeciwników w Apex Legends, a za każde celne trafienie youtuber doliczał odpowiednią kwotę do przelewu.

Niestety, w środku rozgrywki streamer padł ofiarą błędu w grze, który spowodował, że wrócił on do ekranu menu. Do tego momentu zebrał on 6 eliminacji, czyli 30 tysięcy dolarów. Usterka w Apex Legends uniemożliwiła mu dalszy udział w wyzwaniu. Reakcja Grześka po tym zdarzeniu wyglądała następująco: "Czy to naprawdę się zdarzyło? No nie, zebrałem dopiero 30!".

Jimmy wykazał się jednak współczuciem i pomimo teoretycznego zakończenia wyzwania, przelał na cele charytatywne 100 tysięcy dolarów, zakładając, że Shroud zdobyłby w pojedynku aż 20 eliminacji. To imponująca liczba, skoro w meczu pojawia się 60 graczy. Grzesiek jest uznanym zawodnikiem CS:GO, a także jednym z najlepszych graczy w Apex Legends. Nic więc dziwnego, że Donaldson pokłada w nim tyle wiary.

Błędy z wyrzucaniem z rozgrywki towarzyszą nam od premiery produkcji studia Respawn Entertainment. Twórcy w jednej z ostatnich aktualizacji ogłosili, że prawdopodobnie poradzili sobie z tym problemem. Najwidoczniej do czasu kolejnych poprawek gracze będą musieli mieć na uwadze tę usterkę.

Zobacz komentarze