80 drużyn Apexa przyjedzie do Krakowa! Pół milion dolarów w puli!

Apex Foto: Apex Legends

Kiedy wydawało się, że Apex Legends znajduje się na równi pochyłej do zapomnienia, wszystko zmieniła dzisiejsza informacja. EA poinformowało, że 13-15 września w Krakowie zostanie zorganizowany turniej Apex Legends Preseason Invitational.

Pół miliona dolarów - taką pulę przewidziano dla najlepszych drużyn tego eventu. Ale nie tak łatwo będzie skubnąć chociaż kawałek z tej puli. Do Krakowa przyjedzie 80 trzyosobowych zespołów. Tylko najlepsza 20 będzie mogła walczyć o wyżej wspomniane gratyfikacje, więc zapowiada się niesamowite show i ostra rywalizacja.

- Kiedy utworzyliśmy dział rywalizacji e-sportowej w grach EA, pragnęliśmy z każdego gracza uczynić gwiazdę, budując rozrywkę przyciągającą miliony graczy i widzów. Dziś oficjalnie poszerzyliśmy rywalizację e-sportową EA o Apex Legends, grę, która miała jedną z największych premier w historii, a którą do dziś napędza pełna pasji globalna społeczność. Apex Legends Preseason Invitational stanowi kolejny kluczowy krok w naszej e-sportowej przygodzie - powiedział Todd Sitrin, pełniący funkcję dyrektora generalnego esportu w EA.

- Współzawodnictwo to istota Apex Legends, a niniejsze wydarzenie pozwoli zaprezentować grę w pełnej krasie. Apex Legends Preseason Invitational przybliża naszą wizję w stronę konkretnej rywalizacji, gdzie pierwsze skrzypce gra cała społeczność. Wciąż sprawdzamy nowe możliwości, dzięki którym gracze oraz widzowie mogą doświadczyć Apex Legends, i nie możemy się już doczekać tego wydarzenia - dodał Chad Grenier, kierownik projektu.

Każda ekipa może wziąć udział w zawody. Drużyny mogą aplikować o zaproszenie do Apex Legends Preseason Invitational, wysyłając wiadomość na adres ApexLegendsPreseason@ea.com. W treści wiadomości należy podać swoje Origin ID wraz z powiązanymi adresami mailowymi. Jest jednak mały haczyk, albowiem do rejestracji potrzeba też wpłaty 150 dolarów.

Zobacz komentarze