Akcja "Daj bezdomniakowi donejta" czyli gracze pomagają bezdomnym zwierzakom

Nakładka akcji "Daj bezdomniakowi donejta" wyświetlana podczas transmisji na platformie Twitch Foto: Materiały prasowe

Ruszyła akcja “Daj bezdomniakowi donejta” na rzecz psiaków i kociaków w schroniskach organizowana przez inSTREAMLY we współpracy z Karmimy Psiaki. Jest to projekt, który ma na celu zachęcić użytkowników platform streamingowych, takich jak Twitch, do wspierania potrzebujących czworonogów. Widzowie streamów, przekazując fundacji popularne "donejty", wspierają czworonogi ze schronisk.

Zamiast tradycyjnych reklam nadawanych w trakcie transmisji na Twitchu, na ekranie pojawiają się komunikaty zachęcające do pomagania bezdomnym zwierzakom przez stronę www.karmimypsiaki.pl/dajdonejta.

Akcja wykorzystuje popularną w środowisku formułę “donejtów”. Donejty to inaczej darowizny przekazywane przez widzów na rzecz stremera. To jedna z najbardziej powszechnych form zarobkowania wśród osób, które prowadzą transmisje w internecie. Podczas akcji “Daj bezdomniakowi donejta” organizatorzy będą zachęcać, by w ten sposób pomagać także bezdomnym psiakom i kociakom.

Inicjatywę wsparło wielu znanych polskich streamerów. Są to m.in. Kubon, Pago, Demonzz, Yuuhi czy Jesuisroxen oraz ponad 20 streamerów z sieci devils.one.

Darowizny przekazane przez widzów trafią do schronisk objętych opieką akcji Karmimy Psiaki, która od niemal 9 lat wspiera schroniska w całej Polsce. Do tej pory przekazała ponad 55 ton karmy i znalazła domy dla 849 zwierzaków.

Kreacje nawiązują do świata gier i streamów, a dzięki technologii inSTREAMLY pojawiają się automatycznie, zależnie od transmitowanej gry. Na potrzeby kampanii powstały kreacje dedykowane pod League of Legends, Fortnite’a oraz 2 generyczne, wyświetlane przy reszcie popularnych na Twitchu tytułów. Za cały mechanizm kampanii oraz kreatywną jej stronę odpowiada zespół inSTREAMLY - twórcy autorskiego narzędzia, które pozwala umieszczać reklamy bezpośrednio w transmisji na żywo. Za realizację koncepcji kreatywnej odpowiada Fundacja Sarigato.

Źródło: Materiały prasowe

Zobacz komentarze