Znamy datę rozpoczęcia Fortnite World Cup!

Fortnite World Cup Foto: Epic Games

Epic Games opublikowało informacje dotyczące Fortnite World Cup. Pierwszy tydzień kwalifikacji do turnieju o łącznej puli nagród 40 milionów dolarów wystartuje 13 kwietnia.

Wydarzenie potrwa do 16 czerwca. Przez pierwsze 5 tygodni odbędą się kwalifikacje Solo, a przez kolejne 5 zobaczymy eliminacje Duo. 100 najlepszych graczy Solo i 50 par Duo dostanie się do wielkiego finału.

Aby wziąć udział w rywalizacji, należy mieć ukończone 13 lat, włączone uwierzytelnianie dwupoziomowe i min. 15 poziom w Fortnite. Zasady są jednakowe dla wszystkich regionów i platform. W każdym tygodniu kwalifikacji w puli nagród znajdzie się milion dolarów. 30 milionów amerykańskiej waluty trafi do wielkiego finału.

Pierwszym etapem eliminacji będzie tryb Areny, który pojawił się wraz z aktualizacją v8.20. Tam gracze powalczą o udział w otwartych turniejach. Te będą odbywać się w każdą sobotę. W ciągu 3 godzin zawodnicy powalczą o punkty w maksymalnie 10 meczach. 3000 najlepszych uczestników przejdzie do finałowego etapu, który będzie miał miejsce w niedzielę. Tam na zasadach identycznych jak w poprzedniej fazie rozgrywek, zmierzą się w rywalizacji o swoją część miliona dolarów.

Ilość miejsc dla regionów na Fortnite World Cup Foto: Epic Games

Co tydzień odpowiednia ilość zawodników dostanie się do wielkiego finału. Rozmieszczenie graczy przedstawia powyższa tabela. Ostatni etap Fortnite World Cup zorganizowany będzie w Nowym Jorku w dniach 26-28 lipca.

Zobacz komentarze