Top 10 Polaków w Fortnite! Zobacz, kim są najlepsi zawodnicy z naszego kraju

Fortnite - najlepsi Polacy Foto: Materiały prasowe

Kim są najlepsi gracze Fortnite w Polsce? Dowiedzieliśmy się tego za sprawą rankingu, który powstał w oparciu o formę zawodników na poszczególnych turniejach w produkcji studia Epic Games. W czołówce znajdują się reprezentanci m.in. devils.one, AGO Esports czy Dynamind.

1. Michał "Hoopek" Jurek

Reprezentant devils.one w trakcie marcowego ESL Katowice Royale zaprezentował się z naprawdę dobrej strony. W wydarzeniu offline, w którym rywalizowała setka graczy z samego szczytu Fortnite, zajął 14. miejsce i tym samym był najlepszym Polakiem w międzynarodowym turnieju. Nie jest to jednak jego pierwszy sukces, bowiem jeszcze w Team Kinguin Black triumfował on wraz z kolegami w BP Open Squads July 2018. Co prawda pieniędzy w Fortnite nie było wtedy tak wiele, ale Polacy wygrali rozgrywki, w których brało udział m.in. Team Secret, więc jest czym się cieszyć.

Michał "Hoopek" Jurek, devils.one Foto: devils.one

2. Jarek "JarkoS" Kaleta

O JarkoSie głośno zrobiło się tuż po wspomnianym ESL Katowice Royale, kiedy to zwyciężył w polskiej edycji zmagań. Niedługo potem został zakontraktowany przez organizację AGO Esports i pod jej skrzydłami rozwija się aż do dziś. Co ciekawe, Kaleta jest jednym z dwóch Polaków, którzy zakwalifikowali się do Fortnite World Cup, czyli mistrzostw świata w tytule od Epic Games. Jeśli młoda gwiazda utrzyma swoją formę, to niedługo bez problemu stanie na podium rankingu. Więcej o Jarku i innych młodych esportowcach zobaczycie tutaj.

Jarek "JarkoS" Kaleta, AGO Esports Foto: AGO Esports

3. Aleksander "zeek" Zygmunt

Partner JarkoSa, który błyszczał jeszcze w barwach Dynamind. Wtedy duo grał on z Mateuszem "richartem" Trawickim, ale problemy w komunikacji zmusiły zawodnika do rozstania się z zespołem. W AGO Esports radzi on sobie naprawdę nieźle. W 5. tygodniu kwalifikacji solo do Fortnite World Cup był on naprawdę blisko awansu. Tuż przed końcem eliminacji zajmował 9. miejsce, ale gdy inni zawodnicy skończyli swoje mecze, "Jastrząb" wylądował na 42. pozycji.

Aleksander "zeek" Zygmunt, AGO Esports Foto: AGO Esports

4. Maciej "teeq" Radzio

Z Dynamind związany od grudnia 2018 roku, wcześniej reprezentant On Fire. Jeden z graczy o największym potencjale do awansu na mistrzostwa świata w Fortnite, szczególnie w kategorii duo. W 6. tygodniu europejskich kwalifikacji zajął on 13. miejsce, więc zabrakło naprawdę niewiele do podróży do Nowego Jorku. Jednym z jego wcześniejszych sukcesów był "brązowy medal" w Blackheart Cup - Europe. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o teequ i Dynamind, tutaj przeczytacie obszerny wywiad z nim, jego 14-letnim kolegą i trenerem drużyny.

Maciej "teeq" Radzio, Dynamind Foto: Dynamind

5. Mateusz "richart" Trawicki

Kilka słów o nim już padło, ale pomimo braku organizacji, zawodnik ten nie odpuszcza Fortnite. Wraz z również niezrzeszonym Aleksandrem "mocarzzem" Karolczykiem próbuje swoich sił m.in. w Fortnite World Cup. Para ta w Polsce zasłynęła m.in. z wygrania wspomnianego ESL Katowice Royale Polish Edition. Warto zaznaczyć, że richart poradził sobie fantastycznie także w kategorii solo, gdzie zajął 4. miejsce.

Mateusz "richart" Trawicki Foto: Epic Games

6. Patryk "Taiovsky" Winny

Jeden z bardziej popularnych streamerów tytułu od Epic Games w Polsce, który na platformie Twitch.tv zebrał ponad milion wyświetleń. Taiovsky część życia spędził w Wielkiej Brytanii, ale jest on reprezentantem polskiego devils.one. Zawodnik aktualnie współpracuje z Dominikiem "Nero" Dąbrowskim z tej samej drużyny, choć w przeszłości grał on w parze z m.in. Kamilem "Ewronem" Lachowskim, numerem jeden wśród osób transmitujących Fortnite w Polsce. Winny nie ukrywa w mediach społecznościowych, że bardzo zależy mu na awansie do mistrzostw świata. Trzymamy za niego kciuki.

Patryk "Taiovsky" Winny, devils.one Foto: devils.one

7. Rafał "Shikuni" Goncerzewicz

Fani kojarzą go między innymi z występów w Izako Boars, czyli organizacją Piotra "izaka" Skowyrskiego. Już w marcu bieżącego roku przestał on grać razem z Patrykiem "maciusem" Gałajem i na swojego partnera w Fortnite wybrał numer jeden tego rankingu, czyli Hoopka. Niedługo po tym, bo już w maju, zasilił on szeregi devils.one. Współpraca z Jurkiem sprawiła, że dwukrotnie byli blisko zdobycia biletu do Nowego Jorku, zajmując 27. i 21. miejsce w kwalifikacjach do Fortnite World Cup.

Rafał "Shikuni" Goncerzewicz, devils.one Foto: devils.one

8. Aleksander "mocarzz" Karolczyk

Na Twitterze pisze o sobie, że w Fortnite gra 13 godzin dziennie. Wspomniany partner richarta o dziwo od wielu miesięcy nie należy do żadnej organizacji. Triumfator polskiej edycji duo ESL Katowice Royale w przeszłości należał m.in. do Invizy Esport, która swego czasu miała skład CS:GO w Polskiej Lidze Esportowej. Przed Karolczykiem jeszcze cztery tygodnie zmagań w ramach mistrzostw świata, zatem stoi przed nim szansa podpisania kontraktu.

Aleksander "mocarzz" Karolczyk Foto: Epic Games

9. Bartosz "Laidback" Kranc

Kolejny w zestawieniu ex-reprezentant Dynamind, od grudnia zeszłego roku bez poważniejszej marki nad sobą. Od początku kariery w Fortnite trzyma się on razem z Kamilem "kamxonem" Michałkiem, również swego czasu należącym do wspomnianej organizacji. Chłopak z ogromnym potencjałem, który wraz ze swoim partnerem pokazuje, że rotacje w zespołach nie są koniecznie do podtrzymania formy.

Kamil "kamxon" Michałek oraz Bartosz "Laidback" Kranc Foto: Dynamind

10. Sebastian "Sk1x" Sieczkowski

Listę najlepszej dziesiątki w Polsce zamyka kolejny "Diabeł". Swego czasu również grał on w parze z Hoopkiem, ale ostatnio wspiera go nieznany szerzej zawodnik o pseudonimie Yarrgi. Zmiana nie wydaje się być na lepsze dla Sk1xa, bowiem ani razu nie załapał się on do top 300 kwalifikacji do Fortnite World Cup. Być może panowie potrzebują czasu, aby się zgrać.

Sebastian "Sk1x" Sieczkowski oraz Michał "Hoopek" Jurek, devils.one Foto: devils.one

Pełen ranking z podziałem na państwa dostępny jest tutaj. Autor umieścił turnieje w pięciu kategoriach w zależności od ich rangi. Sam wspomina, że przy tworzeniu zestawienia inspirował się systemem Dota Pro Circuit z popularnej gry MOBA. Myślę, że jest on całkiem adekwatny do osiągnięć, choć, jak również twórca zauważył, nie uwzględnia on pechowej losowości Fortnite. Z tego powodu traktowałbym te zestawienie bardziej jak wskazanie dziesięciu najlepszych, niekoniecznie z podziałem na odpowiednie miejsca.

Zobacz komentarze