Tfue kończy karierę profesjonalisty w Fortnite?

Tfue
Tfue Foto: Twitch

Turner “Tfue” Tenney powiedział, że Fortnite World Cup będzie jego ostatnim turniejem. Jeśli gracz pozostanie przy tej decyzji, będzie to ogromny cios dla organizacji FaZe Clan, do której aktualnie należy.

Nie powinienem nawet grać w ten syf, nie dbam o to. Nie potrzebuję pieniędzy, gram tylko dla zabawy. – podzielił się Tfue w trakcie swojej transmisji.

Tenney jest jednym z najlepszych zawodników w Fortnite. W ciągu swojej dwuletniej esportowej kariery wygrał aż 515 tysięcy dolarów w 26 turniejach. Z początku był niewyróżniającym się niedzielnym graczem, ale wykorzystał falę popularności gatunku Battle Royale i stał się rozpoznawalny przez każdego fana produkcji Epic Games. Jego wyjątkowe umiejętności w połączeniu z charyzmą pozwoliły mu zbudować wokół siebie ogromną społeczność, a także rozwinęły jego karierę jako streamer.

Tfue cierpi na brak formy w Fortnite i z tego może wynikać, że nie chce on już rywalizować na najwyższym poziomie. Ciężko jest mu połączyć profesjonalną grę z prowadzeniem transmisji na pełen etat. – Wolałbym streamować i robić to źle, niż przestać streamować. – powiedział Tenney.

Niechęć zawodnika do dążenia na szczyt może wynikać z jego problemów zdrowotnych. Ostatnio podzielił się on w mediach społecznościowych informacją, że został poddany operacji szyi. Niestety na razie nie znamy dokładnych powodów stojących za decyzją Tfue.

Źródło: Informacje ze świata

Zobacz komentarze