Profesjonalny gracz Fortnite wyrzucony z organizacji po oskarżeniu o rasizm

Erik "Bloodx" Guttormsen
Erik "Bloodx" Guttormsen Foto: Eleven Gaming

Profesjonalny gracz Fortnite, Erik "Bloodx" Guttormsen, wdał się w sprzeczkę, która rzekomo skłoniła go do rasistowskiego zachowania, a w rezultacie sprawiła, że pożegnał się ze swoją organizacją.

Norweg nie szczędził słów w sporze z Issą "Issa" Rahimem, Irańczykiem szwajcarskiego pochodzenia. Kłótnia zaczęła się stosunkowo niewinnie, ponieważ Guttormsen oskarżył Rahima o to, że wcale nie jest tak dobrym graczem, za jakiego się uważa, ponieważ korzysta z wspomagania celowania na padzie.

Irańczyk w odpowiedzi na te słowa opublikował na Twitterze wideo, na którym gra bez tego ustawienia. Pod materiałem napisał "zostawcie mnie w spokoju z tym tematem". Tym samym w komentarzach sprowokował nieprzyjemną dyskusję wokół swojej osoby, a także samego wsparcia dla celowania w Fortnite. Issa znalazł się w sytuacji podbramkowej i bronił się wypowiedziami zawodników Fnatic czy FaZe Clanu.

Do rozmowy dołączył Guttormsen. – To cholernie smutne, kim się stałeś, Issa. Naprawdę myślę, że powinieneś przestać udzielać się w social mediach i się ogarnąć. Odpuść sobie na chwilę i odpocznij – skomentował. W reakcji na to reprezentant Ghost Gaming wstawił zdjęcie wypowiedzi Norwega na Discordzie, gdzie w rasistowski sposób obraża on Irańczyka.

Nie wiadomo, czy rzeczywiście to właśnie Guttormsen wysłał tę wiadomość, a sam zawodnik Eleven Gaming oskarżył Rahima o to, że "celowo chce zniszczyć moje nazwisko i karierę". Zaprzeczył, że jest rasistą, ale jednocześnie poinformował, że rozstaje się z organizacją. Norweg dodał także, że zrobił to, "żeby sytuacja nie wpłynęła negatywnie na kogokolwiek powiązanego ze mną".

– Będę ciężko walczył o to, aby przywrócić szacunek dla mojego nazwiska – pisał Guttormsen. – Przepraszam fanów, przyjaciół, rodzinę i Eleven Gaming za wydarzenia z ostatnich dni. To po prostu za wiele do zniesienia i ponieważ ludzie w komentarzach obrócili się przeciwko mnie, zdecydowałem się odejść – dodał.

Norweg dołączył do E11 w listopadzie 2018 roku. W barwach zespołu grał m.in. w Spodku podczas ESL Katowice Royale 2019. W ostatnich tygodniach próbował zakwalifikować się do Fortnite World Cup, ale nie udało mu się to. Irańczyk z kolei pojawi się w Nowym Jorku na finałach Fortnite World Cup, gdzie zmierzy się w walce o miliony dolarów.

Zobacz komentarze