Prezes Juventusu chce uchronić świat przed fenomenem gier. Pomóc ma Europejska Superliga

Andrea Agnelli Foto: Materiały prasowe

Prezes Juventusu Andrea Agnelli zabrał głos w sprawie potencjalnego wejścia w świat piłkarski Europejskiej Superligi, która miałaby zastąpić Ligę Mistrzów. Uważa on, że futbol musi się rozwijać, by walczyć z fenomenem gry Fortnite.

Agnelli, szef Stowarzyszenia Klubów Europejskich, prowadzi kampanię na rzecz powołania Europejskiej Superligi, ale nalega, aby w ramy nowej struktury europejskiej rywalizacji włączyć także rozgrywki trzeciego poziomuj Ligi Europy, obejmując awans i spadek. Agnelli chce także otwartej struktury kwalifikacji.

Włoch dodał, że piłka nożna będzie musiał w niedalekiej perspektywie stanąć w walce o zainteresowanie młodych odbiorców. Gry komputerowe, takie jak Fortnite, League of Legends czy CS:GO, wkrótce będą, o ile już nie są, największym rywalem sportu w aspekcie pasji młodych ludzi.

- Jeśli nie będziemy myśleć progresywnie, zasiedzimy się w naszym systemie, którego już niedługo przestanie być interesujący. Musimy reagować, aby system złożony z domowych gier, był mniej interesujący dla naszych dzieci niż realne współzawodnictwo i sport - powiedziała Agnelli podczas Leaders Week w Londynie.

Zobacz komentarze