Ponad 1200 graczy przyłapanych na cheatowaniu podczas pierwszego tygodnia Fortnite World Cup

Fortnite Foto: Materiały prasowe

Jedno jest pewne. Epic Games przeznacza niespotykane środki na nagrody w turniejach Fortnite. Nie inaczej jest w przypadku Mistrzostw Świata, gdzie podczas finałów będzie można wygrać 30 milionów dolarów. To powinno wyjaśnić, dlaczego aż tylu graczy decyduje się cheatować.

Według danych pochodzących z Epic Games aż 1200 zostało ukaranych w pierwszym tygodniu kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Co gorsza, blisko 200 z nich wygrało nagrody pieniężne, które na szczęście już zostały zarekwirowane.

Większość oszustów - 1163 by być dokładnym - zostało ukaranych za obejście "region lock'a" i branie udziału w zawodach w kilku regionach. Aż 196 z nich wygrało nagrody pieniężne. Wszystkie konta, które brały udział w oszukiwaniu zostały zbanowane na wszystkich imprezach organizowanych przez Epic Games, na okres 14 dni.

Poza tym zdarzały się przypadki dzielenia się kontami (48), nawiązywanie sojuszy w solo queue (8) czy celowe rozłączanie się z serwerem, by rywale nie mogli zdobyć punktów (1). Wszyscy Ci gracze otrzymali 14-dniowe bany. Tylko jeden gracz zdecydował się na korzystanie z dodatkowego oprogramowania. Został on jednak szybko wykryty (5 min) i zbanowany na zawsze.

Zobacz komentarze