Polacy walczą o tytuł mistrza świata w Fortnite. Czeka ich nie lada wyzwanie

Polscy finaliści Fortnite World Cup - teeq, JarkoS i Luki Foto: Materiały prasowe

28 lipca o godz. 19:00 rozpocznie się turniej solo Fortnite World Cup, najważniejszy etap rozgrywek w Nowym Jorku. Polskę reprezentuje trójka nastolatków, która zawalczy o miliony dolarów.

Potrzeba było dziesięciu tygodni otwartych kwalifikacji, aby wyłonić setkę najlepszych indywidualnie zawodników w Fortnite. W tej grupie znalazło się trzech Polaków. Pierwszym, któremu udało się awansować do finałów, był Łukasz "Luki" Król. Jego sukces był nie lada zaskoczeniem, ponieważ na scenie kojarzy go zaledwie kilku graczy, a sam 15-latek nie był zrzeszony wtedy w żadną organizacją. Pomocną dłoń w jego kierunku wyciągnęło devils.one, które zakontraktowało go tuż przed lotem do Nowego Jorku. Co ciekawe, Luki zajął w trzecim tygodniu kwalifikacji 1. miejsce w tabeli, zgromadził na swoim koncie 69 punktów i tym samym prześcignął reprezentantów Team Secret czy Team Atlantis.

Drugim szczęściarzem, choć niezwykle uzdolnionym, został Jarek "JarkoS" Kaleta, zawodnik x-kom AGO. Dał o sobie znać już podczas ESL Katowice Royale, gdzie podniósł puchar. Ten z kolei na podium stanął w piątym tygodniu rozgrywek, zajmując 2. miejsce w klasyfikacji. Zdobył wtedy 67 punktów, ale nadal wiele brakowało mu do Atlantis Letshe, który zebrał ich aż 87.

W tym samym dniu blisko czołowej ósemki znalazł się także Maciej "teeq" Radzio, reprezentant Dynamind. Skończył tamte eliminacje na 25. pozycji. Na swój dzień musiał poczekać aż do dziewiątego tygodnia. Wtedy to właśnie uplasował się na 7. lokacie i zapewnił sobie udział w finałach Fortnite World Cup. Wraz z Oskarem "3vilem" Żeljazkowem był także blisko awansu do ostatniego etapu turnieju duo, aczkolwiek ani im, ani żadnej innej parze z Polski się to nie udało.

Fortnite World Cup - tabela duo Foto: Epic Games

Mecze w parach rozegrano 27 lipca. Najlepsi okazali się reprezentanci Cooler Esport, którzy zarobili 3 milion dolarów dzięki triumfowi. Najlepsza dziesiątka znajduje się powyżej.

Finały solo wystartują o godz. 19:00. Ceremonię ogłoszenia zwycięzców zaplanowano na godz. 22:45. Luki, teeq i JarkoS zmierzą się z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Niewątpliwie najcięższymi rywalami będą reprezentanci organizacji Eleven Gaming, choć nie można pominąć graczy NRG Esports, Solary czy innych topowych ekip. Jeśli chcecie poznać cały harmonogram i dowiedzieć się, gdzie można śledzić rozgrywki, zerknijcie tutaj.

Zobacz komentarze