Piłka nożna przeniesiona do świata Fortnite! Ciekawa współpraca Epic Games

Fortnite Foto: Epic Games

Fortnite to popularna gra typu battle royale. Odpowiedzialni za wszelkie nowości w niej są deweloperzy z Epic Games. W przeszłości nawiązywali oni już współprace wszelakiej maści. Wewnątrz gry odbył się chociażby koncert popularnego muzyka Marshmello, swoje skina w Fortnite doczekał się raper Travis Scott. Teraz jednak Epic Games postanowiło podjąć się współpracy z klubami piłkarskimi!

Nowości w grze

Już w najbliższą niedzielę, czyli 24 stycznia w grze rozpocznie się wydarzenie związane bardzo mocno z piłką nożną. Do Fortnite zostaną dodane nowe, piłkarskie skórki postaci mające przedstawiać stroje różnych drużyn piłkarskich, ale nie tylko. Gracze będą mogli także skorzystać z dwóch nowych emotek — dryblingu „Fancy Footwork”, a także popularnego gestu Pelé wykonywanego przez niego po strzeleniu gola. W grze pojawi się również Pelé Cup, w którym będzie można wziąć udział już od jutra.

Piłkarska śmietanka

Należy wspomnieć o tym, że do całego wydarzenia zostały zaproszone liczne topowe kluby piłkarskie. Udział wezmą, chociażby Manchester City, Juventus, Inter Mediolan, Borussia Mönchengladbach, AC Milan czy West Ham United.

W mediach społecznościowych biorących udział drużyn będą w tym czasie pojawiały się specjalne treści związane z Fortnite.

Taka akcja deweloperów gry z piłkarskimi klubami nie powinna nikogo dziwić. Epic Games potrafi zaskakiwać i po raz kolejny to robi. Ciekawe, na jaką następną interesującą współpracę się zdecydują!

Zobacz komentarze