Ninja wśród 100 najbardziej wpływowych osób na świecie według tygodnika „Time”

Ninja Foto: Stream

Tygodnik "Time" co roku wybiera 100 najbardziej wpływowych osób do swojego zestawienia. W roku 2019 w rankingu pojawił się reprezentant esportowego świata - Tyler "Ninja" Blevins.

To ogromne wyróżnienie. Zaniemówiłem, gdy dowiedziałem się, że jestem w top 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. – podzielił się Tyler na Twitterze. Ninja pojawił się na liście tygodnika Time za sprawą nominacji od JuJu Smitha-Schustera, zawodnika futbolu amerykańskiego, grającego dla drużyny Pittsburgh Steelers. W przeszłości Blevins prowadził wspólną transmisję z JuJu, Drakem i Travisem Scottem, a także pokazywał się z Neymarem.

Gram w NFL, więc możecie myśleć, że nie zszokowałoby mnie spotkanie z wielką gwiazdą. – powiedział JuJu tygodnikowi Time.Jednak w marcu zeszłego roku, kiedy grałem z Drakem i Travisem Scottem w Fortnite'ta, po raz pierwszy miałem okazję poznać Ninję. Zabrakło mi słów. Byłem wśród setek tysięcy ludzi, którzy oglądają Ninję na całym świecie, kiedy codziennie gra w Fortnite'ta. Był niekwestionowanym numerem jeden w swojej dziedzinie, a to coś, co ogromnie szanuję jako sportowiec i fan. Teraz Tyler miesza w pojedynkę świat gamingu i popkultury. – dodał.

Od zawsze jestem fanatykiem gier. Niestety ludzie uważają, że są one dziecinne i jedynie traci się na nich czas. Ninja zrobił mnóstwo, aby esport był wiarygodny. Ostatecznie Tyler stał się absolutną legendą, kimś, komu wiele zawdzięczamy za to, że gry są teraz odbierane w taki, a nie inny sposób. – skomentował JuJu.

Ninja znany jest przede wszystkim z działalności na platformie Twitch.tv. Aktualnie zebrał tam blisko 14 milionów obserwujących, a w szczytowym momencie jego transmisje oglądało równocześnie prawie 450 tysięcy osób (dane z portalu TwitchTracker). Blevins od dawna jest częścią esportu. Kiedyś był profesjonalnym zawodnikiem w grach z serii Halo, a potem przesiadł się na wszystkim znanego Fortnite'ta. Głównie dzięki produkcji studia Epic Games stał się on rozpoznawalny. Jego popularność doprowadziła do tego, że w końcu przyleciał do Warszawy, gdzie zorganizował wydarzenie z serii Ninja's Night Shift. Więcej o historii Tylera i jego drodze do sukcesu przeczytacie tutaj.

Zobacz komentarze