Ma 9 lat i supertalent. Dostał zakaz gry na... cztery lata

Zenon
Zenon Foto: Instagram/of.Zenon

Ten dziewięcioletni Brazylijczyk zadziwia się świat esportu i gamingu. Ma wielki talent do Fortnite'a i już współpracuje z profesjonalną organizacją DETONA Gaming. Niestety, jego kariera jest mocno zagrożona.

1460 dni - tyle wynosi ban, który dostał Vitor "Zenon" Hugo z Brazylii. Taką karę nałożył na niego producent gry, Epic Games. Czym przeskrobał ten młody człowiek aż tak bardzo?

Okazuje się, że właściwie niczym, po prostu nie przestrzegał regulaminu. Ten jasno mówi, że aby brać udział w profesjonalnych zawodach, trzeba mieć minimum 13 lat. Stąd tak długi wymiar kary - cztery lata - aż młody Brazylijczyk dorośnie do wymaganego wieku.

Co ciekawe, Vitorowi odebrano także możliwość podnoszenia umiejętności na Arenie. To spotkało się ze sporą rekacją środowiska, m.in. Tylera "Ninjy" Blevinsa. Zainicjowano akcję #FreeZenon. W jej wyniku twórcy gry ogłosili, że postarają się o aktualizację, dzięki której Vitor i inni gracze w podobnej sytuacji nadal będą mogli grać na Arenie. Nie zmienia to jednak faktu, że na "Zenona" na turnieju poczekamy minimum cztery lata.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze