Izako Boars wita zawodników Fortnite w swoich szeregach

Izako Boars Fortnite Foto: Izako Boars

Izako Boars, organizacja e-sportowa, założona przez Piotra „Izaka” Skowyrskiego i Sprite, otwiera swe podwoje przed zawodnikami najpopularniejszej obecnie na świecie gry – Fortnite. Barwy popularnych „Dzików” od teraz będzie reprezentował czteroosobowy zespół mistrzów gatunku battle royale – Dju, hacky, macius i Shikuni.

Fortnite to globalny fenomen, który wdarł się szturmem nie tylko do świata gamingu i e-sportu, ale także szeroko rozumianej popkultury. Dedykowana mu dywizja jest więc naturalnym etapem rozwoju „Dzików”. Zespół Fortnite to czwarta dywizja w szeregach Izako Boars. Do tej pory kibice mogli śledzić poczynania ekip grających w Counter-Strike: Global Offensive, ZULA oraz Playerunknown's Battlegrounds. Nowi reprezentanci Izako Boars, dotychczas występujący w barwach InHarmony Gaming, są aktualnie sklasyfikowani na 34. miejscu w europejskim rankingu, zostawiając w tyle ponad setkę konkurencyjnych drużyn z całego kontynentu. Co ciekawe, Shikuni jest również jednym z najlepszych polskich zawodników w Rocket League. Jego doświadczenie turniejowe z pewnością pozytywnie wpłynie na pozostałych członków drużyny.

– Tworząc ze Sprite Izako Boars marzyłem, aby była to organizacja, która pozwoli rozwinąć skrzydła i osiągać sukcesy graczom, którzy naprawdę chcą się zaangażować w e-sport. Wierzę, że takimi osobami są nasi nowi teamowi koledzy. Fortnite to gra z ogromnym potencjałem. Jej scena e-sportowa bardzo prężnie się rozwija, co widać po rosnącym zainteresowaniu profesjonalnymi rozgrywkami – komentuje Piotr „Izak” Skowyrski, założyciel Izako Boars.

– Izako Boars to organizacja, o której słyszeliśmy same dobre rzeczy, dlatego bardzo się cieszymy, że możemy stać się jej częścią. Jesteśmy pewni, że największe sukcesy, które będziemy wspólnie świętować, są dopiero przed nami. Konkurencję mamy ogromną, ale umiejętności też nam nie brakuje. Wsparcie Izaka oraz takich partnerów jak Sprite, pozwala nam w 100% poświęcić się treningom – komentuje Adrian „Dju” Malczyk.

Poczynania nowego składu będzie można śledzić już w kwalifikacjach do Winter Royale. Wydarzenie organizowane jest przez producenta gry Fortnite. To jednak tylko przedsmak przed przyszłorocznym Fortnite World Cup.

Skład Izako Boars – dywizja Fortnite:

Adrian „Dju” Malczyk

Dawid „hacky” Jagielski

Patryk „macius” Gałaj

Rafał „Shikuni” Goncerewicz

Nowy odcinek Misji Esport pokażemy w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na stronie Esportmanii, naszych profilach na Facebooku, Twitchu i YouTube oraz na stronie głównej Onetu.

Zobacz komentarze