Fortnite zawita do Katowic! Prawie 2,5 mln dolarów w puli nagród

ESL Katowice Royale Foto: Materiały prasowe

ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite, bo tak nazywać się będzie to wydarzenie, rozegrany zostanie podczas Intel Extreme Masters Katowice Expo 2019. Ponad 200 najlepszych na świecie graczy i influencerów zjedzie do Polski, by wziąć udział w turnieju. Pula nagród ufundowana przez ESL oraz EPIC GAMES wyniesie prawie 2,5 miliona dolarów.

Pierwszy weekend rozgrywek (23 - 24 lutego) przeznaczony jest na polską edycję turnieju. Do wygrania będzie wtedy około 380 tys. dolarów. Reszta pieniędzy (1,9 mln dolarów) przeznaczona do podziału zostanie w drugi weekend (1 - 3 marca) w edycji międzynarodowej.

ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite to nasz pierwszy międzynarodowy turniej Fortnite i jesteśmy z tego powodu niezmiernie podekscytowani - powiedział Sebastian Weishaar, Chief Product Officer w ESL. Fani z całego świata znają naszą katowicką imprezę i przywożąc do Katowic jedną z najpopularniejszych gier na świecie, mamy poczucie, że świetnie się tu wpasuje.

Strefa Fortnite zajmie 2500 metrów kwadratowych. Tam fani będą mogli aktywnie wziąć udział w wydarzeniu, rywalizując ze sobą w zawodach, w których do wygrania będą nagrody rzeczowe o łącznej wartości ponad 200 tys. złotych.

Więcej informacji na temat wydarzenia możemy spodziewać się w nadchodzącym tygodniu.

Zobacz komentarze