20 milionów dolarów w puli Fortnite Champion Series 2021

Fortnite Champion Series Foto: Fortnite Champion Series

W związku z pandemią COVID-19, wciąż musimy czekać na rozgrywki lanowe. Niemniej najwięksi deweloperzy starają się zapewnić nam rozrywkę poprzez internetowe zmagania z bogata pulą nagród. Epic Games na pewno robi co może, bo właśnie przedstawiło szczegóły dotyczące Fortnite Champion Series.

Największe wrażenie robi oczywiście pula nagród, bo do zgarnięcia będzie aż 20 milionów dolarów. Organizatorzy przewidzieli cztery turnieje, a na każdym z nich do wygrania po 3 miliony dolarów. Pozostała część puli zostanie rozdysponowana na turnieje w innej formule, które zostaną rozegrane z udziałem najlepszych graczy FNCS 2021. Ale to zobaczymy w drugiej części roku. Pierwsze zmagania ruszają już 4 lutego.

HARMONOGRAM FNCS SEZONU 5 W ROZDZIALE 2

Kwalifikacje 1: 4–7 lutego

Kwalifikacje 2: 11–14 lutego

Kwalifikacje 3: 18–21 lutego

Tydzień pożegnalny: 25–28 lutego

Półfinały: 5–7 marca

Runda Powrotów: 12 i 13 marca

Finały: 12–14 marca

Najważniejszą zmianą w tym sezonie w formacie rozgrywek jest utworzenie puli międzyplatformowej. Co to oznacza? A no to, że konsolowi gracze będą rywalizować z PC-towcami! Warto dodać, że do wygrania nie będzie "tylko" 20 milionów dolarów z głównej puli, ale organizatorzy przewidzieli też inne atrakcje tj. SOLO SATURDAYS, zawody dla graczy tylko na konsolach czy usprawnione TRIOS CASH CUPS. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze