Zawodnik Schalke nie będzie kupował paczek w FIFA 21

Tim “Tim Latka” Schwartmann Foto: Schalke 04

FIFA 21 tak jak większość sportowych tytułów wydawanych co roku, większość przychodów generuje ze sprzedaży in-gameowej waluty, którą można wydać w różnych trybach gry. Najwięcej wirtualnych (i poniekąd też prawdziwych) pieniędzy gracze wydajaw FIFA Ultimate Team i nic nie wskazuje na to, żeby w tym roku ten trend miał się zmienić.

Jednak profesjonalny zawodnik FIFA Tim “Tim Latka” Schwartmann na co dzień reprezentujący barwy Schalke 04 postanowił, że nie będzie wydawał pieniędzy na paczki. Schwartmann twierdzi, że jego obowiązkiem, jako profesjonalnego zawodnika, jest pokazanie, że grubość portfela nie definiuje tego, co można osiągnąć w grze.

Schwartmann reprezentuje Shalke jako zawodnik FIFA już od ponad czterech lat. Dzięki temu to organizacja opłacała jego wydatki na Ultimate Team. Teraz jednak, na kilkanaście dni przed premierą FIFA 21 zawodnik podjął decyzję, że nie będzie kupował paczek. Zamiast tego organizacja wpłaci pieniądze, które poszłyby na wirtualnych zawodników w nowej fifie, na cele charytatywne.

– Nasz zawodnik FIFA Tim Latka ogłosił, że nie będzie kupował FIFA Pointsów w tym roku, ponieważ uważa, że to nie zasobność portfela powinna definiować ile możesz osiągnąć jako gracz. Wspieramy jego decyzję i przekażemy całą kwotę, która wydana zostałaby na paczki w FIFE, fundacji Roberta Enke, która zajmuje się walką z depresją – napisało Shalke.

Zobacz komentarze