Wisła Płock triumfuje w trzeciej edycji Ekstraklasa Cup!

Wisła Płock
Wisła Płock Foto: Wisła Płock

Trzecia odsłona EA SPORTS FIFA Ekstraklasa Cup już za nami. W grze FIFA 19 zmierzyli się ze sobą reprezentanci 16 klubów występujących w ramach obecnego sezonu Ekstraklasy 18/19. Najlepsi okazali się przedstawicie Wisły Płock.

Zawodnicy rywalizowali w zespołach dwuosobowych, w których skład wchodził profesjonalny piłkarz i jeden kibic/przedstawiciel esportowy klubu. Drużyny zostały rozmieszczone w 4 grupach, a 8 najlepszych awansowało do fazy pucharowej. Z triumfu cieszą się Riccardo Grym i Tomasz "Bryke" Beczak, którzy wywalczyli puchar w barwach Wisły Płock.

W finale reprezentanci wspomnianego klubu zmierzyli się z Miedzią Legnica. Zespół z województwa mazowieckiego z rozpędem przebijał się przez kolejne etapy turnieju, a po drodze pokonał takie drużyny jak Pogoń Szczecin czy Zagłębie Lublin. Z kolei Miedź Legnica w pięknym stylu ograła Górnik Zabrze, a następnie Lechię Gdańsk.

W ostatnim pojedynku EA SPORTS FIFA Ekstraklasa Cup zdobyli oni pierwszego gola w 30 minucie, gdy piłka wyślizgnęła się z palców bramkarza i trafiła do siatki. Wisła Płock szybko odpowiedziała i 29 minut przed regulaminowym końcem spotkania oddała celny strzał z 16. metra, doprowadzając tym samym do remisu. Jej reprezentanci nie dali za wygraną i w drugiej połowie dogrywki zdobyli kolejne trafienie, dzięki czemu stanęli na podium. Warto wspomnieć, że Wisła Płock od 5 kwietnia 2017 roku angażuje się w esport i posiada drużyny w grach FIFA oraz League of Legends.

Wspomniane rozgrywki śledziło tysiące fanów na antenie Polsat Games, portalu WP SportoweFakty oraz w mediach społecznościowych Ekstraklasy, EA SPORTS FIFA Polska i klubów. Wydarzenie poprowadzili znany z anteny Polsat Sport komentator sportowy Tomasz Smokowski oraz prowadzący Turbokozaka Bartosz Ignacik. Emocjonujące mecze komentował weteran sceny FIFA i komentator esportowy Jarosław „RDK” Radzio oraz popularni i kojarzeni z serią gier FIFA twórcy internetowi: Jcob, Junajted, Kamyk, Koza Sport, Lachu i PLKD.

Zobacz komentarze