Widzew - Legia. Dziś klasyk przeniesiony do wirtualu

milosz93
milosz93 Foto: Dawid Potapczuk / Materiały prasowe

Piłkarsko dzielą ich dwa poziomy rozgrywkowe. W świecie wirtualnym jednak różnice mocno się wyrównują. Dziś Widzew podejmie Legię Warszawa w starciu FIFA. Barw łodzian bronił będzie nasz redakcyjny kolega, Alan "Cosanero" Kosiński.

Historia rywalizacji pomiędzy Widzewem i Legią jest długa i zawsze budziła emocje. W połowie lat 90. te zespoły zupełnie zdominowały Ekstraklasę i to na ich starcie czekała cała Polska. Teraz kluby zmierzą się na wirtualnej murawie w grze FIFA. Obie ekipy mają swoje sekcje - Legia była nawet pionierem tego ruchu w Polsce, Widzew do tego grona dołączył niedawno pod nazwą Red Wolves.

W listopadzie po wielu miesiącach “rozłąki” oba kluby spotkały się w ramach Totolotek Pucharu Polski. Klasyk nas nie zawiódł, oglądaliśmy dobre, wyrównane spotkanie, w którym górą była Legia. Czas na rozstrzygnięcie w zupełnie innej dziedzinie.

Ponowne starcie klubów odbędzie się w systemie BO3 (do dwóch wygranych) w grze FIFA 20. Na wirtualną murawę “W Sercu Łodzi” wybiegną zawodnicy Amp Futbolu oraz reprezentanci esportowych sekcji obu klubów. Naprzeciw siebie staną Alan "Cosanero" Kosiński i Miłosz "Milosz93" Bogdanowski. Legionista jest 4-krotnym mistrzem Polski, a w barwach Legii występuje od prawie trzech lat.

Transmisja z wydarzenia rozpocznie się o godzinie 19:10. Jesteśmy przekonani, że spotkanie przyniesie wiele emocji, do których przyzwyczaili nas piłkarze obu klubów przez lata rywalizujący na zielonej murawie.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze