UEFA i EA Sports zorganizują e-Ligę Mistrzów dla graczy FIFA 19. 280 tysięcy dolarów do wygrania

FIFA 19 Foto: FIFA

Liga Mistrzów to święto wszystkich fanów piłki nożnej. UEFA i EA Sports postanowiły przenieść skalę imprezy do wirtualnej rzeczywistości. W przyszłym roku ruszą rozgrywki dla graczy FIFA 19.

Turniej będzie skierowany do posiadaczy konsol PlayStation 4. Pula nagród wyniesie 280 tysięcy dolarów, z czego aż 100 tysięcy trafi na konto zwycięzcy. Spośród przyszłorocznych imprez tylko elektroniczne mistrzostwa świata mogą pochwalić się większymi nakładami finansowymi.

Pierwsze kwalifikacje rozpoczną się w marcu przyszłego roku. 31 maja ośmiu najlepszych zawodników spotka się w Madrycie, gdzie powalczą o trofeum zawodów. Co ciekawe, dzień później w tym samym mieście odbędzie się wielki finał piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Jeszcze w tym roku firma KONAMI współpracowała z UEFA. W efekcie zyskała licencję na wprowadzenie Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy do gry Pro Evolution Soccer. Kooperacja obu podmiotów dobiegła końca w tym roku. W efekcie UEFA zawarła umowę z EA Sports, które odpowiada za konkurencyjną serię FIFA.

Nowy odcinek Misji Esport pokażemy w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na stronie Esportmanii, naszych profilach na Facebooku, Twitchu i YouTube oraz na stronie głównej Onetu.

Zobacz komentarze