Rozpoczyna się FIFA eClub World Cup! W turnieju zagra Polak

damie Foto: Materiały prasowe

W listopadzie rozpoczęły się kilkutygodniowe eliminacje do turnieju eClub World Cup. Wśród chętnych na awans na turniej było sporo polskich klubów. Swoich sił próbowały m.in.: Arka Gdynia, Wisła Kraków czy Legia Warszawa. Niestety żadnej polskiej formacji nie udało się awansować na finały rozgrywane w Mediolanie. Jednak Polska będzie miała swojego przedstawiciela. Będzie nim Damianie “damie” Augustyniaku, reprezentant AS Romy.

Dziś, równo o godzinie 10:00 czasu polskiego, rozpoczną się zmagania "klubowych mistrzostwa świata". Jednak niech was nazwa nie zmyli, bo na turniej zakwalifikować się mogły nie tylko kluby, a także tradycyjne organizacje esportowe czy kółka studenckie. Warunek wzięcia udziału w eliminacjach był prosty. Wystarczyło, że gracze mieli podpisane umowy.

Na turniej w Mediolanie zakwalifikowały się 24 drużyny, które posiadają w swoich szeregach po dwóch zawodników i walczą wspólnie o trofeum. Wszystkie zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Damie trafił do grupy C. Klubowym partnerem Damiana jest Brazylijczyk Miguel “SpiderKong” Bilhar.

Grupy eClub World Cup 2020 Foto: Materiały prasowe

Awans do fazy play-off zagwarantują sobie cztery formacje z każdej grupy, format tej fazy przewidziany jest na drabinkę pojedynczej eliminacji. W puli nagród znajduje się 100 tysięcy dolarów, z czego mistrzowie otrzymają 40 tys. Drugą cenną nagrodą są punkty do rankingu Global Series, na podstawie którego wybiera się zawodników, którzy zagrają na tegorocznych mistrzostwa świata, który odbędą się, jak co roku, w sierpniu.

Pierwszy test AS Roma z Polakiem w składzie już o godzinie 10:00. Duet polsko-brazylijski podejmie Fnatic, które w swoich szeregach ma jednego z najlepszych graczy na świecie Tekkza. Finał zaplanowany jest na niedzielę, a zmagania wszystkich zawodników możecie śledzić na oficjalnym kanale Twitch EA Sports FIFA lub z polskim komentarzem na TVP Sport.

Zobacz komentarze