UEFA eEURO 2020 nie dla reprezentacji Polski

eFutbol PZPN Foto: Facebook/PZPN

Reprezentacja Polski niestety nie wywalczyła przepustki na turniej UEFA eEURO 2020. Biało-Czerwoni uplasowali się na 4. miejscu w grupie, co nawet nie zapewniło promocji do drugiej fazy eliminacji.

Reprezentacja Polski eFutbolu, powołana przez Zbigniewa Bońka pod koniec lutego 2020 roku, niezbyt dobrze sobie poradziła na inauguracyjnym turnieju międzynarodowym. Biało-Czerwoni w eliminacjach mistrzostw Starego Kontynentu znaleźli się w grupie z Izraelem, Rosją, Austrią i Islandią. Niestety nasi rodacy ponieśli aż 4 porażki, do tego notując tylko trzy zwycięstw i jeden remi. To było za mało, aby myśleć o promocji, chociażby do drugich eliminacji.

Z grupy E odpadła także Islandia, Rosja i Austria zagrają w II eliminacjach, a Izrael wygrywając 7 z 8 meczów zyskał bezpośredni awans na UEFA eEURO 2020. Na UEFA eEURO zobaczymy też na pewno Serbów, Rumunów, reprezentantów Bośni i Hercegowiny oraz Greków.

Na pewno przedstawiciele PZPN liczyli na więcej, ale i sami zawodnicy - Michał „Misiek_LFC” Petrus, Jan „Jancio” Wójcik, Kasjan „Kasy” Bojarowski i Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś - również liczyli na więcej. Nie ma co jednak załamywać rąk, będą kolejne imprezy i szanse na sukces.

Zobacz komentarze