Polska jednym z gospodarzy FIFA 19 Country Tournaments!

FIFA19 Foto: Materiały prasowe

Polska scena gry FIFA dostała w tym roku prawdziwy zastrzyk energii. Najpierw pojawiła się Ekstraklasa Games, później Prezydent Andrzej Duda zaanonsował powstanie Kadry Narodowej, a teraz dowiedzieliśmy się, że za dwa tygodnie rozpocznie się FIFA 19 Country Tournaments Presented by PlayStation.

To spore wyróżnienie dla naszego kraju, bo jako jeden z 23 krajów i regionów zorganizujemy te zawody. Wrażenie robi przede wszystkim nagroda. Najlepszy zawodnik zgarnie 200 punktów w globalnym rankingu, co na pewno owego zwycięzce przybliży do awansu na mistrzostwa świata FIFY.

Zmagania w naszym kraju mogą być o tyle ciekawe, że nie zobaczymy tam dwóch najwyżej rozstawionych w rankingu światowym Polaków. Damian „damie” Augustyniak, numer 24 na świecie, nie będzie mógł wziąć udziału w polskim turnieju, albowiem na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii. Drugi z najlepszych Polaków - Nikodem „Piko” Pawlak, został z kolei zawieszony do końca sezonu przez Electronic Arts za naruszenie przepisów. Tym samym jest to szansa na spory awans w rankingu światowym dla  Miłosza „milosz93” Bogdanowskiego z Legia eSports czy Kamila „Riptorka” Soszyńskiego z Jagiellonia Esports Team. To ci panowie wydają się być największymi faworytami turnieju w Polsce.

FIFA 19 Country Tournaments Presented by PlayStation Foto: ESL
Zobacz komentarze