Polska - Finlandia jednak się odbędzie. Zagrają Piątek i Bielik

Polska - Finlandia Foto: Łączy nas Piłka

Dziś rozegrany miał zostać sparing piłkarskiej reprezentacji Polski z Finlandią. Z powodu epidemii koronawirusa mecz został odwołany, ale udało się przenieść go na wirtualną murawę. W FIFA 20 Polskę reprezentować będą Krzysztof Piątek i Krystian Bielik.

Kto okaże się lepszy? Duet Krzysztof Piątek/Krystian Bielik czy może Finowie w składzie Pyty Soiri (z Esbjerg fB) i Glen Kamara (z Glasgow Rangers)? Przekonamy się o tym dziś o godzinie 19. Z taką inicjatywą wyszli pracownicy esportowej sekcji w PZPN. Mecz będzie transmitowany na kanale "Łączy nas piłka" na Facebooku oraz YouTube.

To będzie wyjątkowo pracowity dzień dla Krystiana Bielika. Leczący się z kontuzji gracz Derby County najpierw zagra w FIFA 20 z Finami, a już o godzinie 20 będzie na streamie "Giniemy dla życia" Wojciecha Pawłowskiego, gdzie zagra wielu znanych polskich piłkarzy, zbierając środki na walkę z COVID-19. Esportmania jest partnerem tego wydarzenia.

Coraz więcej rozgrywek sportowych przenosi się do formy esportowej. Nie ma się co dziwić, w dobie epidemii wszystkie mecze są odwołane, a esport daje możliwość rywalizacji zdalnej.

"Odwołany mecz Polska – Finlandia odbędzie się na wirtualnej murawie w FIFA 20! To dość niestandardowe przedsięwzięcie, bo uczestnicy będą w 5 lokalizacjach w różnych miejscach Europy: w Berlinie (K. Piątek), Derby (K. Bielik), Londynie (G.Kamara), Esbjergu (P.Soiri), w studiu PZPN (Łączy nas piłka) i... na warszawskim Wilanowie (D.Szpakowski). Start około 19:00 na profilu Łączy nas piłka" - napisał na grupie "Esportowe Świry" Jarosław Radzio odpowiadający za esport w PZPN.

W ramach starcia odbędą się dwa mecze jeden na jednego. Niech wygrają lepsi!

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze