Polska drużyna wygrywa Ligę Europy

Illegal Esports wygrywa Ligę Europy Foto: Materiały prasowe

Drużyna Illegal Esports zwyciężyła w finale Ligi Europy w rozgrywkach wirtualnych klubów FIFA na Platformie Playstation 4! W decydującym o tytule dwumeczu pokonali oni niemiecki FC BEASTMOD3 3:2 (2:1, 1:1) i jako pierwszy w historii polski zespół wywalczyli europejskie trofeum.

Fazę grupową Ligi Europy polski zespół zakończył na pierwszym miejscu w tabeli, bez ani jednej porażki. Następnie zawodnicy Illegal Esports wygrali z niemieckim Deutschland BLN i hiszpańskim Shattering FC, a w półfinale po emocjonującym dwumeczu (2:1 i 1:1) pokonali zespół Vitoria SC – esportową sekcję portugalskiego piłkarskiego klubu Vitória SC Guimaraes.

W finale zawodnicy Illegal Esports podejmowali FC BEASTMOD3, z którym wygrali pierwszy mecz 2:1, a drugi zremisowali 1:1. To oznaczało tylko jedno - zwycięstwo. Polska drużyna zdobyła Ligę Europy. Warte odnotowania jest, że polska ekipa w trakcie turnieju nie poniosła porażki, a w klasyfikacjach na najlepszego strzelca oraz asystenta turnieju zwyciężył Piotr Sochoń.

Europejska przygoda polskiego klubu zwieńczona wielkim sukcesem dobiegła końca. Jednak już 10 marca rusza pierwszy sezon Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów.

Turniej zorganizowany był przez International FIFA Virtual Pro Asosiation (IFVPA). Rozgrywki odbywały się w trybie 11 na 11.

Źródło: Materiały prasowe

Tematy

FIFA19

Zobacz komentarze