Odra Opole debiutuje na arenie esportowej

Odra Opole esport Foto: Odra Opole

Władze Odry Opole podjęły utworzyły sekcję FIFA 19. W skład drużyny weszli zawodnicy, którzy do tej pory reprezentowali barwy KS Polskie Orły.

Świeżo upieczeni zawodnicy Odry Opole rywalizują w FIFA 19 na konsoli PlayStation 4. Specjalizują się oni w trybie Wirtualne kluby, w którym każdy gracz kieruje jednym piłkarzem. Aktualnie występują oni w ligach FPVA i VPG, a ponadto uczestniczą w Pucharze FPVA.

Niebiesko-czerwoni świetnie sobie radzą w rozgrywkach. Obecnie mogą pochwalić się bilansem 6:0 w Lidze FPVA. Taki rezultat gwarantuje im pierwsze miejsce w tabeli. W Pucharze FPVA zostali rozstawieni w grupie śmierci. Do tej pory zapisali na swoim koncie dwa remisy. Innymi słowy, reprezentanci klubu z Opola nie przegrali jeszcze ani jednego meczu w bieżącym sezonie.

Na przestrzeni ostatnich lat najpopularniejsze kluby piłkarskie entuzjastycznie lokowały swój kapitał w branży esportowej. Nikogo nie dziwi już widok graczy w trykotach PSG albo Manchesteru City. Polskie drużyny nie zostają w tyle. Do wirtualnej rywalizacji dołączyli przedstawiciele Legii Warszawa, Piasta Gliwice, Wisły Płock, a także wielu innych klubów. Na podobny krok zdecydował się zarząd pierwszoligowej Odry Opole.

Nowy odcinek Misji Esport pokażemy w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na stronie Esportmanii, naszych profilach na Facebooku, Twitchu i YouTube oraz na stronie głównej Onetu.

Zobacz komentarze