Niesamowita seria przerwana. Vejrgang przegrywa pierwszy mecz w lidze weekendowej

Anders Vejrgang Foto: RBLZ

Nic nie trwa wiecznie, a boleśnie przekonał się o tym Anders Vejrgang. Genialny 15-latek od października był niepokonany w ligach weekendowych w FIFA 21. Jego seria wygranych przekroczyła już 500, ale wreszcie znalazł się ktoś, kto pokonał młodego Duńczyka i zatrzymał licznik wygranych na 535 spotkaniach.

Każdy z was, kto śledzi esportowe media, na pewno słyszał już o tym chłopaku. Genialny nastolatek jest jeszcze za młody, żeby grać w oficjalnych turniejach od EA (w tym w mistrzostwach świata), ale już od lat pokazuje swój nieprzeciętny talent. Wystarczy powiedzieć, że obecnie reprezentuje esportową dywizję RB Lipsk, klubu znanym ze znajdowania nieoszlifowanych diamentów.

Ponieważ Vejrgang nie może występować w najważniejszych turniejach gra na mniejszych imprezach i w turniejach organizowanych przez EA w samej grze. Jednym z nich są ligi weekendowe, gdzie spotykają się gracze profesjonalni z amatorami, ale średni poziom meczu jest i tak dość wysoki.

Dlatego taki szum urósł wokół młodego Duńczyka, który w poprzedni weekend przekroczył 500 zwycięstw z rzędu. Jego seria rozpoczęła się chwilę po premierze FIFA 21 (9 października 2020), a w jej trakcie chłopak pokonał najlepszych zawodników na świecie m.in. MoAubę (mistrza świata z 2019 roku). Teraz jednak licznik wygranych się zatrzymał.

Vejrgang przegrał dość niespodziewanie. Jego rywal nie był byłym mistrzem świata czy nawet profesjonalnym zawodnikiem. Ostatecznie licznik na 535 zwycięstwach z rzędu zatrzymał zawodnik o pseudonimie damesheet. Do przerwy prowadził on 2:1 i wymusił tym na Vejrgangu konieczność ofensywnej gry, a sam mógł kontrować. To zadziałało i ostatecznie mecz skończył się wynikiem 5:1.

Jednak 535 zwycięstw z rzędu w ligach weekendowych jest niesamowitym osiągnięciem. Większość zawodników chwali się, gdy uda im się zakończyć tydzień wynikiem 30:0, ale rzadko kiedy ktoś bez wpadki przechodzi przez dwa czy trzy tygodnie. Fakt, że Vejrgang pozostawał niepokonany przez 4 miesiące, na zawsze przejdzie do historii FIFA.

Zobacz komentarze