Najlepszy prezent na 21. urodziny. Polak przedłuża kontrakt z AS Roma

damie Foto: Twitter

Damian „damie” Augustyniak, uznawany za najlepszego polskiego zawodnika w grze FIFA, dostał wymarzony prezent na swoje 21. urodziny. Reprezentant Narodowej Drużyny Esportu (powołanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę) przedłużył kontrakt z AS Roma Fnatic na kolejny sezon.

Damian do ekipy z Rzymu trafił w czerwcu ubiegłego roku i to właśnie barwy AS Roma Fnatic reprezentował dwa miesiące później na turnieju FIFA eWorld Cup 2018 (odpowiednik mistrzostw świata). Co więcej, był tam jedynym przedstawicielem naszego kraju. W tym roku „damie" nie osiągał już tak dobrych rezultatów, ale wierzy, że nadchodzący sezon będzie lepszy i powróci na szczyt światowych list. – Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę tu pozostać na kolejny sezon i jestem pewien, że ten rok będzie o wiele lepszy niż poprzedni – napisał w social mediach Augustyniak.

Co ciekawe, kariera młodego Polaka rozwija się tak dynamicznie, że nadchodząca FIFA 20 będzie dopiero czwartą edycją, w którą zagra Damian. Sam przyznaje, że rozważał przenosiny na XBOX-a, ale ostatecznie podjął decyzję, że w kolejnej FIFA 20 nadal będzie rywalizował na platformie PlayStation.

Augustniak obecnie jest jedynym zawodnikiem klubu z Rzymu. Kilka dni temu AS Roma Fnatic pożegnała Simona „Zimme” Nystedta, którego umowa nie została przedłużona ze względu na niesatysfakcjonujące rezultaty.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze