Nadchodzą Finały Ekstraklasa Games Open! Kto powalczy o awans do głównego turnieju?

Ekstraklasa Games
Ekstraklasa Games Foto: Ekstraklasa Games

Turniej Ekstraklasa Games Open by Guseppe trwa już właściwie od 5 stycznia, kiedy to Jagiellonia postanowiła wyłonić swoich reprezentantów. Każda drużyna powtórzyła ten proces i w ten sposób poznaliśmy 32 graczy na dwóch różnych platformach, którzy grali na siebie w formacie ligowym. Następnie przyszedł czas na playoffy, które wyłoniły nam trzech najlepszych graczy z każdej platformy.

Jako że mamy już najlepszą trójkę to przyszedł czas na finały, które odbędą się 10 marca. Z każdej platformy tylko zwycięzca zapewni sobie udział w Ekstraklasa Games Pro, czyli będzie mógł rywalizować z najlepszymi graczami FIFA w Polsce. Na PlayStation powalczą:

  • "tworu98PL” (Śląsk Wrocław)
  • “mrowinho97” (Górnik Zabrze)
  • “TheGameSimon” (Legia Warszawa)

Natomiast na Xboxie będzie to ktoś z wąskiego grona następujących zawodników:

  • “PAL I Invio” (Górnik Zabrze)
  • “Kanar” (Piast Gliwice)
  • “Joker” (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Decydujące spotkania będą transmitowane na czterech równoległych kanałach, zarówno na Facebooku oraz na Twitchu, a w role komentatorów wcielą się dobrze znane twarze z polskiej sceny FIFA. Na Facebooku komentarzem zaszczyci nas Bartosz “bejott” Jakubowski oraz Oskar “Junajted” Siwiec, natomiast na Twitch.tv będzie nam towarzyszył Kuba Polkowski i Adrian “Kamyk” Kamiński.

Format finałów to drabinka podwójnej eliminacji, co oznacza, że jedna porażka nie wyklucza zawodnika z dalszego uczestnictwa. Dopiero druga przegrana powoduje odpadnięcie i pożegnanie się z turniejem. Komu uda się awansować do głównego turnieju Ekstraklasa Games?

Dowiemy się już w środę 10.03. Start pierwszych spotkań zaplanowano na 16:30.

Zobacz komentarze