Starcie Wisły Kraków i Legii Warszawa przeniesione na wirtualną murawę

milosz93 Foto: Dawid Potapczuk / Materiały prasowe

Mecz Wisły Kraków i Legii Warszawa miał być hitem 28. serii spotkań w Ekstraklasie. Niestety z powodu sytuacji epidemiologicznej zmagania najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce zostały wstrzymane do dnia 26 kwietnia. Władze obu klubów chcą jednak urozmaicić kibicom ten okres bez futbolu na stadionach i postanowiły zmierzyć się na wirtualnej murawie.

W meczu wystąpi jedynie dwóch zawodników, ale o poziom emocji w hitowym starciu nie musimy się martwić, bo obaj należą do ścisłej, krajowej czołówki. Wojskowych będzie reprezentował Miłosz "milosz93" Bogdanowski, jeden z najbardziej utytułowanych polskich esportowców, czterokrotny mistrz kraju w FIFA Ultimate Team i członek reprezentacji narodowej. Trykot Białej Gwiazdy przywdzieje Jakub „Cyanide” Mikołajewski, który swój największy sukces w karierze - 2. miejsce w Ekstraklasa Games (esportowym odpowiedniku Ekstraklasy) - zajął reprezentując... Legię.

Obaj gracze rozegrają w niedzielny wieczór dwa pojedynki, w których każda połowa trwać będzie sześć minut. Na wirtualne boisko wybiegną realne składy Legii i Wisły, ale w celu wyrównania szans, statystyki każdego z piłkarzy wynosić będą 85. Start esportowych zmagań zaplanowano na godzinę 17:00. Transmisję z rozgrywek śledzić będzie można tutaj, a komentarzem okrasi je Kuba Jeleński.

Inicjatywa obu klubów to kolejny przykład tego, jak dbają o swoje sekcje esportowe. Kiedyś jeszcze moglibyśmy mówić o promocji esportu, dziś to realny i pierwszy substytut dla zmagań na prawdziwych stadionach. Legia Warszawa ma drużynę esportową od 2016 roku (założyła ją jako pierwsza w Polsce), natomiast Wisła może się pochwalić zawodnikami CS'a i FIFY, pozyskanymi pół roku temu.

Zobacz komentarze