Legia eSports - Arka Gdynia. Pierwszy na świecie mecz e-sportowy FIFA19 na stadionie Legii

Legia eSports - Arka Gdynia

Podczas zaplanowanego na 28 września (piątek, godz. 20:30) spotkania 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa – Arka Gdynia zostanie rozegrany premierowy w skali globu mecz pokazowy w FIFA 19. E-sportowcy obu klubów zmierzą się na promenadzie stadionu Legii w trakcie trwania meczu, co będzie pierwszą taką inicjatywą w Polsce. Transmisja tego bezprecedensowego wydarzenia na stronie głównej Onet.pl i Esportmania.pl.

Wirtualny mecz Legia Warszawa – Arka Gdynia w FIFA 19, nowej edycji cieszącej się ogromną popularnością gry EA SPORTS, rozpocznie się w piątek równo z pierwszym gwizdkiem sędziego o 20:30 na koronie Trybuny Południowej. Barwy Legii będą reprezentować Miłosz „milosz93” Bogdanowski i Michał „Sroka” Srokosz, którzy z rywalami zmierzą się w formacie „Best of 2”. Transmisję meczu pierwszego z legionistów kibice będą mogli oglądać na stronie głównej Onet.pl, natomiast spotkanie z udziałem drugiego zawodnika Legia eSports dostępne będzie na portalu Twitch.Tv (www.twitch.tv/legia_esports).

Unikalnemu w skali światowej wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla kibiców. W przerwie meczu zawodnicy Legia eSports odwiedzą młodych fanów Mistrza Polski w sektorze rodzinnym, gdzie będą rozgrywać mecze, rozdawać autografy i pozować do zdjęć. Również w piątek zaplanowano ogólnoświatową premierę gry FIFA 19. Na dedykowanym stoisku zlokalizowanym na dolnej kondygnacji sektora będzie można kupić limitowaną edycję gry „FIFA 19 – Legia Warszawa” z zawodnikami mistrza Polski, Sebastianem Szymańskim i Carlitosem na dodatkowej nakładce.

Takiego e-sportowego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było. Łączymy świat tradycyjnego futbolu i e-sportu w najbardziej spektakularnej formule - podczas meczu na boisku będzie toczył się drugi mecz, wirtualny, a wszystko to odbędzie się w tym samym czasie na naszym stadionie. W dodatku premierowo zaprezentujemy nową odsłonę gry FIFA 19, którą przygotowaliśmy również w ekskluzywnej wersji dla kibiców Legii. Organizując takie spotkanie pokazujemy otwartość klubu na nowe trendy, które chcemy wyznaczać nie tylko na boisku. Dzięki partnerowi Legia eSports, Onet.pl, zasięg naszej inicjatywy będzie nieograniczony - mówi dyrektor rozwoju biznesowego Legii Warszawa Krzysztof Stalewski.

 E-sportowy mecz Legia Warszawa – Arka Gdynia to kolejne pionierskie wydarzenie organizowane przez założoną w 2016 roku sekcję Legię eSports. W sierpniu tego roku, przy okazji meczu z Zagłębiem Sosnowiec, e-sportowcy obu drużyn rywalizowali na płycie boiska.

Plan wydarzenia (piątek, 29 września, stadion Legii):

20:30 1. mecz Legia eSports – Arka Gdynia: Miłosz „milosz93” Bogdanowski vs Bartosz "Bartas" Tritt (format „Best of 2”, transmisja na Onet.pl). Czas trwania: 45 minut.

21:15 Przerwa: zawodnicy spotkają się z kibicami na dolnej kondygnacji sektora rodzinnego 

21:30 2. mecz Legia eSports – Arka Gdynia: Michał "Sroka" Srokosz vs. Michał ,,Owca’’ Owczarzak (format Best of 2, transmisja Twitch.tv www.twitch.tv/legia_esports). Czas trwania: 45 min

Zobacz komentarze